Rucavas kultūras namā skatāma izstāde "Rucavas purva mistērijas" 3

Rucavas kultūras nama vestibilā mēnesi būs aplūkojama Liepājas mākslinieku grupas "maXla" izstāde "Rucavas purva misērijas", kuras darbiem iedvesma tika smelta plenēra laikā. Plenērs notika augustā Rucavas pagasta purvos, ko apsaimnieko "Compaqpeak", izstādi atklāja sestdien. 

Plenēra ideja radusies koktēlniekam Jānim Žīmantam, kurš purvā strādā par sargu. Tā guvusi gan mākslinieku grupas atsaucību, gan lielu ieinteresētību un atbalstu no uzņēmuma "Compaqpeat" vadības.

"Tas bija vairāk simpozijs, nevis tikai plenērs. Purvs tik viegli nedodas rokā. Liekas - o, šitais būtu forši! Bet jāsāk taisīt un - nedodas rokā," pastāsta plenēra un izstādes rīkotāja, mākslas biedrības "impasto" valdes priekšsēdētāja Gunta Krastiņa. Trīs dienas pavadītas purvos, kur gūti iespaidi, fotografēts, bet pēc tam tapuši izstādes darbi. Aprīlī, maijā izstāde būs skatāma Liepājā, "Promenādē".  

"Esam ieguvuši ne tikai izstādi, bet arī izstāžu zāli. Ceram, ka tas ir labs iesākums vēl kaut kam jaunam - kā plāno pasākumus, varēs plānot arī regulāras izstādes," spriež Rucavas novada domes priekšsēdētāja Līga Stendze. Lai darbus varētu pielikt pie sienas, pašvaldība iegādājusies "sliedi", ko varēs izmantot arī turpmāk. 

Izstādē ar darbiem piedalās mākslinieki Aldis Kļaviņš, Andris Millers, Jānis Žīmants, Aivars Rozenbahs, Pēteris Taukulis, Guntis Otaņķis, Jānis Slaidiņš, Gunta Krastiņa, Inta Klāsone, Dzintra Vīriņa, Ilona Slaidiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Rucavas novadā