Rucavā ūdenssaimniecības projektu pabeigs maijā 7

Ar firmas SIA “Water Ser” palīdzību un ES finansējumu Rucavas centrā tiek sakārtota ūdenssaimniecība. Iedzīvotāji saņem attīrītu dzeramo ūdeni no dziļurbuma, un Paurupē ieplūst labi attīrīti notekūdeņi.  Pēdējie darbi – iekārtu iežogošana, apkārtnes apzaļumošana un ceļa sakārtošana firmai jāpabeidz līdz šā gada 1. jūnijam.

“Tikko rodas elektrības padeves traucējumi vai mazākās problēmas ar kādu ierīci, te, vai attīrīšanas iekārtās, tūlīt uz mobilo telefonu saņemu īsziņu,” stāsta Rucavas novada saimniecības daļas vadītājs Edgars Riežnieks, izrādot pērn uzbūvēto sūkņu māju. Tajā atrodas ūdens tvertnes, ko no dziļurbuma pārmaiņus uzpilda divi sūkņi. Ar saspiesta gaisa palīdzību no ūdens tiek “izsisti” dzelzs savienojumi un atdalītas nogulsnes. Darbojas attīrīšanas iekārta BIO-90, kas diennaktī apstrādā 90 kubikmetrus ūdens.

Elektrības padeves pārrāvuma gadījumā tiek iedarbināts dīzeļa ģenerators, kas var sistēmu nepārtraukti darbināt astoņas stundas. Tvertnēs ūdens krājumu pietiekot nepilnai stundai, bet

“Kopš Ziemassvētkiem pa krānu tiešām tek tīrs ūdens un spiediens ir pat ēkas trešajā stāvā. Kamēr ūdens nāca no torņiem, tad ik pa laikam bija tā, kad tvertne nāca tukšāka, bija jāiet uz pirmo stāvu pēc ūdens ,” pastāsta kultūras nama vadītāja Staņislava Skudiķe.  

Ciematā darbojas trīs notekūdeņu pārsūknēšanas stacijas, kas aizvada kanalizācijas saturu līdz Paurupes krastā no jauna uzbūvētajām attīrīšanas iekārtām. Tur norobežotā platībā darbojas trīs aerācijas akas, kurās sadzīves notekūdeņus sadala bioloģiskās dūņas.

Iepriekšējās ciemata attīrīšanas iekārtas būvētas 1976. gadā un bijušas tik nolietojušās, ka pildījušas tikai kādu trešo daļu savu funkciju, stāsta E. Riežnieks. Rūpes par jauno ietaišu režīma noregulēšanu vēl gadu turpinās uzstadītājfirma “Water Ser”.

“Tehniskais projekts ir izstrādāts arī ūdenssaimniecības uzlabošanas otrajai kārtai, tai vēl meklēsim līdzekļus,” stāsta saimnieks.  

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Taisniba.

TU labak pastasti cik panemi naudu no fimas un iebazi kabata.Doma ka tauta nezin.TU tik vari ar pagasta businu izvadat kartupelus pa saviem bernudarziem.UN vel TU vari sedet pietura un nozinot visas klacas tur TU butu SUPER.

pirms 9 gadiem, 2011.02.15 11:29

to inkognito

tātad laukos visi ''tādi'',un ar nepabeigtu vidējo.Tad jau tu no dziļiem laukiem!!!

pirms 9 gadiem, 2011.02.12 12:14

Inkognito

Skatoties uz Jūsu komentiem pat nezinātājs nodomās, ka jūs no laukiem ar nepabeigtu vidējo :-)

pirms 9 gadiem, 2011.02.11 18:38

Nu

bet vajag vismaz izrādīt, ka saprot ar to jau Rucavā pietiek!

pirms 9 gadiem, 2011.02.11 09:16

Skatoties bildē,nezinātājam var likties,ka vīrs tiešām kaut ko saprot no visām šīm lietām!!!

pirms 9 gadiem, 2011.02.11 08:52

Rucavas novadā