Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rucavā šodien atklās biedrības “Mākslas kolēģi” izstādi

10. janvārī pulksten 16 Rucavas kultūras namā atklās Liepājas mākslinieku biedrības ''MĀKSLAS KOLĒĢI'' grupas izstādi
''PŪT, VĒJIŅI, RUCAVĀ'', informē kultūras nama vadītāja Staņislava Skudiķe.

''Vējš no Liepājas uz Rucavu ir atpūtis 13 māksliniekus no biedrības ''MĀKSLAS KOLĒĢI'' ar pēdējos gados tapušajiem darbiem. Mākslinieki savos darbos ir daudzveidīgi, strādājoši dažādās tehnikās un žanros. Lielākoties darbos ir attēlota jūra un pilsēta,'' pastāsta S. Skudiķe.

Izstādē ''PŪT, VĒJIŅI, RUCAVĀ'' piedalās mākslinieki – Aldis Kļaviņš, Pauls Spridzāns, Andris Millers, Irina Tīre, Laine Kinstlere, Ilze Eniņa, Vija Rubene, Ineta Ķergalve, Brigita Pomerante, Ilze Akselrode, Kristīna Bruža, Kristīne Gundarina un Maira Markuševska. Liepājas mākslinieku biedrība ''MĀKSLAS KOLĒĢI'' radoši darbojas no 2013. gada un savā pulkā apvienojušies 23 biedri, kuri aktīvi iesaistās pilsētas mākslas dzīvē. Šogad biedrība svinēs savas pastāvēšanas piekto gadadienu.

Biedrībai par tradīciju kļuvusi izstāde ''PAVASARA ATMODA'', kuru organizē kopā ar citiem pilsētas māksliniekiem un divus gadus ir arī piesaistījusi māksliniekus no Lietuvas. Leģendāras ir kļuvušas mākslas akcijas – plenēri vasarā. Jūlijā notiek Svētā Jāzepa Romas katoļu katedrāles dārzā un ar noslēguma izstādi katedrāles tornī. Tikpat interesants ir otrs plenērs pilsētas centrā Rožu laukumā, gleznojot rozes.

Biedrības mākslinieki sevi pārstāv ar saviem darbiem arī aiz valsts robežām. Ir izveidojušās draudzīgas saites ar Lietuvas māksliniekiem, Klaipēdā, Šauļos, Viļņā un Kauņā.
Mākslinieki piedalās konkursos: Jūrmalas mākslas biedrības rīkotās jūras tematikai veltītā starptautiskā izstādē/konkursā ''Marina'' balva 2017''  ieguva Benita Bitāne, Rīgā, Pētera baznīcā Jāzepa Pīgožņa gleznu konkursa galveno balvu 2017. gadā ieguva mākslinieks Aldis Kļaviņš.

Izstāde Rucavā būs apskatāma līdz 20. februārim.

Pievieno komentāru

Rucavas novadā