Rucavā sestdien būs grāmatas "Rucavas rakstaino adījumu mantojums" atvēršanas svētki

Ar rucavniekiem raksturīgu vērienu sestdien pulksten 11 kultūras namā atvērs etnogrāfes Aijas Jansones sagatavoto grāmatu "Rucavas rakstaino adījumu mantojums", piektdien vēsta "Kursas Laiks".

Pētījums izdots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu apgādā "Zinātne". Tas ir 200 lapaspušu biezs izdevums, cietos vāciņos, ar tekstiem latviešu un angļu valodā, pastāsta Rucavas tradīciju kluba pārstāve Sandra Aigare.

Pirmajā daļā ir A. Jansones pētījums par Rucavā adīto cimdu un zeķu darināšanas, rotāšanas un lietošanas vēsturisko attīstību 20. gadsimtā, sniedzot arī nelielu atskatu 19. gadsimtā un iezīmējot 21. gadsimta tendences. Pētījuma pamatā ir zinātnisko ekspedīciju laikā Dunikā un Rucavā (2005. – 2008. gadā) gūtās liecības.

Grāmatas otrajā daļā ir ekspedīcijās fiksēto, Rucavas un Dunikas krātuvēs un daudzu rucavnieku mājās vēl šobrīd esošo rakstaino cimdu un zeķu attēli – pavisam 191.

Grāmatas atvēršanas reizē A. Jansone iepazīstinās klātesošos ar vēl nepublicētiem Rucavas dārgumiem, būs grāmatas varoņu – cimdu un zeķu glabātāju un adītāju – godināšana, būs iespēja grāmatu iegādāties, tās cena šajā pasākumā – 6,50 lati. Varēs iegūt arī autogrāfus, pasmaida S. Aigare. Noslēgumā būs goda mielasts ar Rucavas labumu baudīšanu un kārtīgu sadziedāšanos un sadancošanu.

Svētku rīkotāji lūdz visus, kas tur cieņā Rucavas mantojumu un kuriem vēl ir mājās līdz šim neapzināti cimdi un zeķes, tās atnest, parādīt un palepoties. Lielāko un vērtīgāko "slepeno" cimdu pūru glabātājiem balvā tiks jaunā grāmata.

Pievieno komentāru

Rucavas novadā