Rucava piedalīsies projektā par niedru izmantošanas iespējām bioenerģijā un celtniecībā 2

Rucavas novada dome nolēmusi piedalīties starptautiskā projektā par niedru izmantošanas iespējām bioenerģijā un celtniecībā, aģentūra BNS uzzināja Rucavas novada domē.

Rucavas novads atbalstījis projekta ieviešanu dabas parka "Pape" teritorijā.

Projekta "Cofreen – niedru biomasas kā vietējā bioenerģijas un celtniecības materiāla izmantošanas koncepti" mērķis ir veicināt reģionu ekoloģisko un ekonomisko ilgtspēju, sekmējot Somijas, Igaunijas un Latvijas iedzīvotāju interesi sākt ar niedru izmantošanu saistītu uzņēmējdarbību būvniecības un enerģētikas sektoros.

Projekta laikā paredzēts veikt pētījumu un eksperimentu par niedru izmantošanas iespējām kurināmā granulu, brikešu un biogāzes ražošanai, izmantojot Papes ezera niedres.

Paredzētas arī dažādas citas aktivitātes, piemēram, izveidot informatīvi izglītojošu filmu par niedru izmantošanas piemēriem būvniecības un bioenerģijas jomā Latvijā, Igaunijā un Somijā, rīkot Niedru festivālu, izstrādāt niedru izmantošanas Stratēģisko rīcības plānu Papē, plānoti semināri par niedru izmantošanas iespējām un citas aktivitātes.

Niedre ir savvaļā – piekrastes rajonos, upju un ezeru krastos – augošs un bagātīgu biomasu veidojošs kultūraugs. To augšanas vietu ilgtspējīga apsaimniekošana var būt noderīga apkārtējo reģionu uzņēmējiem un iedzīvotājiem. Somijas dienvidu reģionos, Igaunijā un Latvijā ir plašas niedru augšanas zonas, kuras, rūpīgi plānojot apsaimniekošanu, ilgstoši var izmantot bioenerģijas un celtniecības materiālu ražošanā, vienlaicīgi veicinot ūdens aizsardzību, bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, atpūtas iespēju nodrošināšanu un ainavu saglabāšanu, teikts projekta pamatojumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

wwf

vajadzētu nomaksāt parādu par kombaini un tad brist lielakās spīlās.

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 08:30

es tikai par

Super! Beidzot kādi alternatīvas meklējumi mežu izciršanai.
Turklāt tas ezers ir briesmīgi aizaudzis, jābrīnās ka vēl nav pārpurvojies.

pirms 9 gadiem, 2011.06.21 07:26

Rucavas novadā