Rucavā - labākā kultūrvide Kurzemē 4

Konkursā “Sakoptākais Latvijas pagasts 2008” Kurzemē Rucavas pagasts ir uzvarējis nominācijā “Kultūrvides veidošana pašvaldībā” un saņems Kultūras ministrijas balvu.

Kopvērtējumā visvairāk punktu ieguva un par šā gada sakoptāko pagastu tika atzīts Talsu rajona Laucienes pagasts (priekšsēdētāja Ina Jurkeviča). Lauciene uzvarēja sešās nominācijās: “Pagasta attīstības iespējas”, “Izglītība un sports”, “Vides aizsardzība”, “Ceļi un ielas”, “Civilā aizsardzība un ugunsdrošība pagastā” un “Stipra pilsoniskā sabiedrība lauku apvidos”.

Saldus rajona Lutriņu pagasts palika otrā vietā ar nedaudz mazāku punktu skaitu kopvērtējumā, toties ar uzvaru veselās septiņās nominācijās: “Zemkopība un lauku vide”, “Mežs un sabiedrība”, “Sociālais darbs pašvaldībā”, “Sakoptākā uzņēmējdarbības vide”, “Par veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanu pagasta iedzīvotājiem”, “Dialoga meistari” un “E-pārvaldes ieviešana Latvijas pagastos”.

Kuldīgas rajons Nīkrāces pagasts ir uzvarējis nominācijā “Bērnam un ģimenei draudzīgs pagasts”.

Līdz konkursa noslēguma pasākumam augusta sākumā vērtēšanas komisija neizpauž īpašās balvas – “Pagasta odziņas” – ieguvēju. Šo balvu vērtēšanas komisija par interesantāko un savdabīgāko atšķirību no citiem pagastiem piešķirs kopīgi ar “Latvijas Avīzi” un Eiropas Parlamenta deputāti Inesi Vaideri.

Šogad konkurss “Sakoptākais Latvijas pagasts” notiek jau 14. reizi, un tā devīze ir “Sakopts pagasts – dāvana Latvijai!”.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

maneejais

Prieks tieši par šo nomināciju, jo kultūrvide (tieši tradicionālā kultūra) patiešām ir tas, kas Rucavai ir liels plus.

pirms 12 gadiem, 2008.07.22 00:00

:P

tad jau shiem vaidzeej nominaacij "nav ne vainas" :D

pirms 12 gadiem, 2008.07.18 22:34

k

loģiski. tā arī ir. par rucavu. cita nekā nav

pirms 12 gadiem, 2008.07.18 17:54

Rucavas novadā