"Roļa lietā" iesaistītā amatpersona Darba inspekcijā vairs nestrādā 1

Kurzemes tiesu apgabala prokuratūra tieši tāpat kā iepriekš Liepājas prokuratūra izbeigusi krimināprocesu par kukuļdošanu, kurā bijušajam Rucavas novada domes priekšsēdētājam Andim Rolim bija aizdomās turamā statuss, jo nav nozieguma sastāva. Naudas došana amatpersonai ir bijusi, tikai tā konkrētajā gadījumā neesot nostrādājusi kā kukulis. Portāls lūdza komentārus Valsts darba inspekcijai.

Kurzemes reģionālās valsts darba inspekcijas vadītāja Aija Brunovska no komentāriem atteicās, aicinot vērsties inspekcijas sabiedrisko attiecību dienestā. Portāls saņēma dienesta sagatavotu Valsts darba inspekcijas direktora vietnieka pienākumu izpildītāja Guntara Staunes komentāru:

"Vispirms vēlamies uzsvērt, ka Valsts darba inspekcijai kā iestādei šajā kriminālprocesā nav noteikts nekāds kriminālprocesa dalībnieka statuss. Līdz ar to Valsts darba inspekcija par konkrēto kriminālprocesu nevar komentēt neko datalizētāk par to, kas ir publiski izskanējis plašsaziņas līdzekļos. Arī konkrētā amatpersona, kurai tika piedāvāts kukulis, civildienesta attiecības ar Valsts darba inspekciju nesen ir izbeigusi. Tā kā kukuļdošana ir krimināls nodarījums, kuru izmeklē KNAB un prokuratūra, Valsts darba inspekcijai nav tiesiska pamata veikt iekšējo izmeklēšanu.

Uzsveram, ka Valsts darba inspekcija nesniedz maksas pakalpojumus un visi Valsts darba inspekcijas pakalpojumi, tajā skaitā konsultācijas, saskaņā ar likumu ir bezmaksas. Tāpēc Valsts darba inspekcijas ieskatā naudas maksājums, ko Valsts darba inspekcijas amatpersonai piedāvāja Rucavas novada domes priekšsēdētājs, ir nelikumīgs. Tāpat vēlamies uzsvērt, ka kriminālprocess tika uzsākts tieši pēc Valsts darba inspekcijas amatpersonas ziņojuma par kukuļa piedāvāšanu, Tāpēc uzskatām, ka Valsts darba inspekcijas amatpersona ir rīkojusies tiesiski un godprātīgi."

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Cikvar

http://puaro.lv/lv/tiesiskums-un-kriminallietas-raksti/joprojam-trauce-tiesa

pirms 8 gadiem, 2011.11.25 11:45

Rucavas novadā