Prokuratūra izbeidz KNAB sākto kriminālprocesu pret Rucavas novada vadītāju par kukuļdošanu

Liepājas prokuratūra izbeigusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sākto kriminālprocesu pret Rucavas novada vadītāju Andi Roli par kukuļdošanu Valsts darba inspekcijas amatpersonai.

Liepājas pilsētas prokuratūras virsprokurors Atis Dzērvēns aģentūrai BNS pastāstīja, ka kriminālprocess izbeigts, jo nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Viņš norādīja, ka nav gūti pierādījumu tam, ka Rolis devis kukuli.

Ja prokuratūras lēmums netiks apstrīdēts, Rolis būs tiesīgs atgriezties pie novada domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas.

Jau vēstīts, ka KNAB marta beigās lūdza sākt kriminālvajāšanu pret Roli par kukuļdošanu Valsts darba inspekcijas amatpersonai.

KNAB aģentūru BNS iepriekš informēja, ka pašvaldības vadītājs 2010. gada oktobrī nodeva kukuli 50 latu apmērā Kurzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, attiecīgajā novada pašvaldībā neveiktu pienācīgu pārbaudi darba aizsardzības jomā.

Rolis ("Vienoti novadam") par Rucavas novada domes priekšsēdētāju ievēlēts pērnā gada martā, kad amatu zaudēja iepriekšējais novada vadītājs Andris Brīvkalns.

Novada deputāti nobalsoja par Brīvkalna atcelšanu no amata, jo viņa ievēlēšanā aizpagājušā gada rudenī piedalījās arī Jānis Bārdulis (Latvijas Zemnieku savienība), kurš, kā tikai pērn februārī atklājās, tolaik domes deputāta un priekšsēdētāja vietnieka pienākumus pildīja nelikumīgi.

Bārdulim 2009. gada 22. oktobrī bija stājies spēkā tiesas spriedums, kurā viņš atzīts par vainīgu valsts amatpersonas bezdarbībā saistībā ar pašvaldības ieguldījumu uzņēmuma "Papes osta" izveidē.

Tiesa konstatēja, ka Bārdulis, būdams Rucavas pagasta padomes priekšsēdētājs, ar savu bezdarbību ir radījis Rucavas pagasta pašvaldībai būtisku kaitējumu – ne mazāku par 29 797 latiem. Tiesa Bārdulim piesprieda sodu desmit minimālo mēnešalgu jeb 1800 latu apmērā, kuru viņš samaksājis.

Neraugoties uz tiesas spriedumu, Bārdulis vairākus mēnešus turpināja pildīt savus pienākumus, līdz iejaucās Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija.

Pievieno komentāru

Rucavas novadā