Plūdu dēļ no aploka aizgājuši sumbri

Pārplūstošā Papes ezera plūdu dēļ atkal no aploka aizgājuši Papes dabas parkā mītošie sumbri, vēstī Papes dabas parka projekta direktors Ints Mednis.

Sumbri savu aploku atstāja janvāra sākumā, jo liela daļa teritorijas, kur tie mitinājās, ir applūdusi. Divi sumbri noķerti un pārvesti uz slēgtām novietnēm Grobiņā, bet septiņi palikuši uz vietas un klejo apmēram piecu kilometru rādiusā ap savu aploku.

Mednis sacīja, ka, viņaprāt, atkārtosies pērnā gada situācija, - un sumbri, kad Papes ezera ūdeņi atkāpsies, aizies atpakaļ savā aplokā. Pie tā vārtiem novietots siens un sāls, bet pagaidām sumbri aplokā neatgriežas.

Jau ziņots, ka pērn Papes dabas parkā no aploka izbēgušie sumbri paši ap Lieldienām atgriezās vecajā mājvietā.

2007.gada janvārī seši sumbri izbēga un dzīvoja dažu kilometru rādiusā ap savu veco aploku.

Janvāra vētru laikā, kad aizdambējās kanāls, kas savieno Papes ezera polderi un jūru, sumbru aploks applūda. 200 hektāru lielo aploku sumbri atstāja, izlienot pa žoga apakšu un pārpeldot pāri grāvim.

Sumbrus, tāpat kā savvaļas zirgus un taurgovis, Pasaules Dabas fonds (PDF) Latvijā ieveda, sākot lielo zālēdāju atjaunošanas programmu, lai atdotu Latvijas dabai šos dzīvniekus, kuri veicinātu dabisku pļavu un mozaīkveida ainavu atjaunošanos un dabas daudzveidību.

Pirmos piecus sumbrus PDF ganībās izlaida 2004.gada sākumā.

Pievieno komentāru

Rucavas novadā