Piektdien Rucavas novada domes deputāti vēlēs priekšsēdētāju 3

Piektdien, 19. augustā, pulksten 14 Rucavas novada domē notiks ārkārtas sēde, kurā apstiprinās jaunu deputāta mandātu, vēlēs novada domes priekšsēdētāju un lems par Rucavas pamatskolas direktora amata izpildītāju.

Izmaiņas deputātu sastāvā

Kā jau ziņots, Rucavas novada domes deputāte Dita Role (Centriskā partija "Latvijas Zemnieku savienība") jau uzsākusi darbu Latvijas Republikas Saeimā. Viņas vietā domē nāks Rucavas skolas saimnieks Jānis Gunars Līcis, apstiprina Rucavas novada vēlēšanu komisijas vadītājs Arvils Roga. Nākamajai pēc D. Roles tiesības uz mandātu bija Rucavas pamatskolas skolotājai Daigai Gabrūnai, taču viņa atteicās, pamatojot to ar lielu slodzi skolā, pašvaldībā un treneres darbā.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Brīvkalns paskaidro, ka J. G. Līcim būs iespēja izvēlēties, vai strādāt izglītības komisijā, kurā darbojusies D. Role, vai kādā citā.

Jūnijā notikušas vēl kādas izmaiņas domes deputātu sastāvā – no deputāta pienākumiem atteicies Nīcas mežzinis Andis Ozoliņš ("Vienoti novadam"). "Manu lēmumu ietekmēja gaidāmās reformas paša darbā un ne visai patīkamā atmosfēra domes sēdēs. Braukāšana arī nebija izdevīga," viņš paskaidro.

Deputātiem grūti saprasties

Uzņēmēji Marts Šnipkis un Juris Krīgens, skolotāja Aija Dejus, Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes Rucavas imigrācijas nodaļa galvenais inspektors Sandis Kalējs un Dunikas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Vidējais – visi viens pēc otra no iespējas būt par domes deputātiem atteikušies. J. Krīgens sākumā aizbildinās, ka esot aizņemts ar saviem darbiem, bet tad atklāj, ka viņam neesot pieņemama domē valdošā noskaņa. "Pārāk jau tā varaskāre manāma. Tāpēc arī gaiši cilvēki viens pēc otra noliek mandātus vai no tiem atsakās," viņš vērtē.

Deputātes pienākumus A. Ozoliņa vietā pildīs Ausma Padalka, pensionēta pedagoģe no Dunikas. A. Padalka stāsta, ka šo darbu uzņēmusies ar apziņu, ka varēs objektīvi vērtēt lēmumus, kas skar Dunikas pagasta iedzīvotāju intereses. "Zinu, ka vairāki kandidāti no šā saraksta atteicās, bet Dunikas ļaudis man teica: ja kaut ko varēs Dunikas labā izdarīt, tad Ausma to izdarīs, tāpēc arī piekritu," saka A. Padalka.

Roļa ērai liek punktu

Pagājušajā nedēļā saņemta informācija no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kas apstiprina, ka 31. maijā notikušās novada domes sēdes lēmumi ir likumīgi, pastāsta Rucavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Stendze.

Portāls "Rekurzeme" un "Kursas Laiks" jau ziņojis, ka 19. maijā Liepājas prokuratūra nolēma izbeigt kriminālprocesu pret kukuļdošanā apsūdzēto domes priekšsēdētāju Andi Roli, kurš uz izmeklēšanas laiku bija atstādināts no pienākumu pildīšanas. 30. maijā A. Rolis atgriezās darbā, bet jau nākamās dienas sēdē deputāti viņam izteica neuzticību. Pēc tam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērsās Liepājas prokuratūrā un pēcāk vēl pie Kurzemes tiesu apgabala virsprokurora ar lūgumu izvērtēt kriminālprocesa izbeigšanas pamatotību. Patlaban izmeklēšana atkal ir atjaunota.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Rucavas novadā