Pašvaldību lietu ministrijas vēstule rosina pārskatīt zvejas limitu sadali Rucavas novadā 6

Rucavas novadā dzīvojošie zvejnieki vēl var pieteikties pašvaldībā uz zvejas rīku atļaujām. Pēc 1. jūnija neizpirktās atļaujas piedāvās citu novadu zvejniekiem. Šogad limitu dalīšana notiek īpaši rūpīgi.

Uz jautājumu, kā iepriekšējos gados Rucavas novadā dalīti zvejas limiti, IU “Marlins” zvejnieks Aivo Eidiņš atbild: “Kā nu dalīja, tā dalīja.”

Kāds cits zvejnieks, kurš negrib, lai viņa vārds tiktu atklāts, pastāsta, ka iepriekšējos gados zvejas lietas kopīgi neesot apspriestas, limiti dalīti paklusām, bez to apstiprināšanas ar domes lēmumu.

Zvejas limitu sadales jautājums ir arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja redzeslokā, taču biroja galvenā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Karlsberga nepaskaidro, ko tieši vēta birojs.

To, ka šāda uzmanība jūtama, netieši apliecina arī Rucavas novada domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Līga Stendze, atklājot: visticamāk vēstuli, kurā pārskatīt zvejas limitu sadali prasīja arī toreizējā Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (tagad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija), rosinājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Pēc L. Stendzes domām, iemesls ir tieši tāds, kāds minēts ministrijas vēstulē – uzdots pārskatīt visus lēmumus, kurus varējis ietekmēt Jānis Bārdulis. Viņš, kā jau rakstīts, no 2009. gada oktobra līdz 2010. gada februārim nedrīkstēja būt pašvaldības deputāts, jo spēkā bija stājies spriedums SIA “Papes osta” zemes lietā. Notiesājošs spriedums, saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām”, liedz ieņemt vēlētu amatu.

Ministrijas vēstule apspriesta Rucavas novada domes Lauksaimniecības, vides aizsardzības un zvejniecības komitejas sēdē. Nolemts, ka zivis nozvejotas, limiti izmantoti, un tādēļ mainīt neko vairs nevar, atklāj domes deputāts Andris Brīvkalns.
Ārkārtas domes sēdē 11. janvārī deputāti nobalsoja par iepriekšējā gadā noteikto zvejas limitu apstiprināšanu, tas 2009. gada nogalē nav bijis izdarīts. Toreiz pie varas bija A. Brīvkalns, saimnieciskie jautājumi bija uzticēti J. Bārdulim. Ar J. Bārduli “Kursas Laikam” sazināties neizdevās.

A. Eidiņš pastāsta, ka šā gada nozvejas apjomus un zvejas rīku limitus zvejnieki apsprieduši kopīgā sanāksmē. “Iesniedzu pieteikumu uz tiem zvejas rīkiem, ko varam apstrādāt, un to pilnībā saņēmu,” viņš apliecina.
Vēl nav sadalītas visas Rucavas novadam iedalītās atļaujas darboties ar noteiktiem zvejas rīkiem.
Deputāti nolēma, ka priekšroka zvejas rīku un zivju nozvejas apjomu sadalē ir novadā dzīvojošajiem zvejniekiem. Ja viņi nepieprasīs šo zvejas rīku atļaujas līdz maija beigām, pēc 1. jūnija tās piedāvās citu novadu zvejas tiesību nomniekiem.

Vispieprasītākie esot reņģu tīkli, atklāj Rucavas domes grāmatvedības darbiniece Maruta Šnipke. To limits ir 35, uz 33 pieteikušies vietējie zvejnieki, atlikušos divus izlozēs starp pretendentiem.

Sadalīti 113 pieprasītie zivju tīkli, vēl var pieteikties uz aptuveni 40.

Vairāk lasiet "Kursas Laika" piektdienas numurā

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Čemurs

Nu jā, katram savs laiks darbam, bet tas darbs jau kaulus nelauž, kā redzams arī zināšanu vairs nav tantukam.

pirms 9 gadiem, 2011.01.23 10:44

dučiks

tai tantei jau sen laiks pensijā !!!Otrs pensionārs arī pa vidu kautko mēģinājis pasniegt!!!

pirms 9 gadiem, 2011.01.22 12:57

Zinātājs

Nu galīgs sviests-
1. pašā rakstā- autore vispār nesaprot zvejas rīku piešķiršanas kārtību.
2. Rucavas amatpersonu teiktajā un rīcībā.
Palasiet vispirms Zvejiniecības likumu un pārējos MK noteikumus, kas regulē zvejas rīku piešķiršanu!!!

pirms 9 gadiem, 2011.01.21 22:41

raksts par Rucavu, bet bilde no Pāvilostas piestātnes :)

pirms 9 gadiem, 2011.01.21 12:12

Rucavas novadā