Pārdodot īpašumus, iegūst naudu remontdarbiem

Pagastmājas un kultūras nama remonts, bērnudārza ēkas renovācija, jumtu nomaiņa deviņām dzīvojamajām ēkām, ugunsdzēsības kāpņu izbūve Rucavas pamatskolā un logu nomaiņa Saieta namā – šādus darbus Rucavas pašvaldība paveikusi šogad.

Rucavas kultūras nams pēc remonta atguvis logus, kas pirms vairākiem gadu desmitiem aizmūrēti, pastāsta pašvaldības vadītājs Viktors Čamans. Tas izdarīts vēl padomju laikā, lai pa lielajiem logu rāmjiem nepūstu vējš. “Cilvēkiem sala muguras, pasākumu laikā saaukstējās,” atceras kultūras nama vadītāja Staņislava Skudiķe. Kultūras nama telpas valsts dzimšanas dienā iesvētītas, un jau noticis pirmais pasākums ar jauno skaņas un gaismas aparatūru.

Rucavā kultūras nams un pagastmāja atrodas vienā ēkā, un tai tecēja jumts. Remonts noritējis vairāku gadu garumā, tika sākts ar jumtu, kas izmaksāja 43 tūkstošus latu. Nākamais solis bija ēkas logu nomaiņa, pēc tam kārtībā savesta katlumāja, pēdējais solis bija ēkas iekšdarbi. To veica pašvaldības strādnieki, SIA “Liepājas galdnieks” un “Kurzemes amatnieks”. Ēkas siltināšana un logu nomaiņa izmaksāja ap 60 tūkstošiem latu, iekšējās apdares darbi – ap 50 tūkstošiem latu.

“Viss, kas izdarīts šogad, ir par pašu līdzekļiem. No valsts nav paņemts kredīts ne santīma,” uzsver V. Čamans. Nauda iegūta, pārdodot pašvaldības īpašumus – zemi, ēkas.

Plašāk lasiet laikrakstā "Kursas Laiks"

Pievieno komentāru

Rucavas novadā