Par problēmām žūrijai nestāsta, Vējonis uzvaru Rucavai neprognozē 9

Rucavā no septembra vecākiem par bērnudārzu nebūs jāmaksā. Pašvaldība simt tūkstošu latu ieguldīs deviņu daudzdzīvokļu ēku jumtu salabošanā. Pagasts iegādājies tehniku, un pats uztur kārtībā lauku ceļus. Šie ir daži no sasniegumiem, ar ko lepojas Rucavas pašvaldība.

Pirmdien Rucavu apmeklēja konkursa "Sakoptākais Latvijas pagasts 2008" Kurzemes žūrijas komisija. Šogad Rucava ir sakoptākais Liepājas rajona pagasts, un Kurzemes reģionā tas sacenšas ar Nīkrāces, Lutriņu un Laucienes pagastiem. Viens no četriem cīnīsies konkursa nākamajā kārtā par labākā pagasta titulu Latvijā.

Par slikto runāt atsakās
"Nebērsim sev pelnus uz galvas," pagasta problēmās žūrijas priekšā nevēlējās iedziļināties Rucavas pamatskolas direktore Dita Role. Viņa norāda, ka Rucava presē bieži vien izskan negatīvā nozīmē. Pirmās vietas iegūšana Liepājas rajonā likusi noticēt, ka Rucavai ir, ar ko lepoties.
Rucavas pašvaldības deputāti iesaistīti vairākās tiesas prāvās, tomēr aptaujātie žūrijas locekļi to nepieskaita pie pašvaldības problēmām. "Labā noteikti ir vairāk. Ir ar ko lepoties. Ir jūtama cilvēku pašapziņa," vērtē žūrijas komisijas loceklis Bruno Treimanis. Tomēr viņš norāda uz pašvaldības mazo iedzīvotāju skaitu un iesaka padomāt par cilvēku piesaistīšanu. "No cilvēku skaita pagastā izriet tādi rādītāji kā darba vietas, atalgojums, atbalsts bērniem," min B. Treimanis.

Pietur dzīvesveids
V. Čamans pastāsta, ka pašvaldības ieguldījums iedzīvotāju labklājības celšanā būs jumtu salabošana deviņām daudzdzīvokļu mājām. Vienīgais nosacījums – mājām nedrīkst būt komunālo maksājumu parādi.
Lauksaimniecība ir dzīvesveids, un tas cilvēkus notur Rucavā, pārliecināta Rucavas pamatskolas skolotāja Liena Trumpika. "Skolā esmu skolotāja, bet mājās slaucu govis, un tas ir mans dzīvesveids," atzīst L. Trumpika. Līdzīga situācija ir daudzās ģimenēs.

Nevar pretendēt uz uzvaru
"No vides aspektiem Rucavas pagastā ir pietiekami daudz neatrisinātu problēmu, kas apgrūtina augstu atzīmju likšanu. Rucavas pašvaldībai vēl nav apstiprināta teritoriālā plānojuma. Tas traucēs pretendēt uz augstām vietām. Nīkrācei Kurzemē varētu būt daudz augstākas izredzes uzvarēt konkursā.
Vides ministrijas pārstāvim, pašvaldību ministrijas pārstāvim būs grūti likt augstas atzīmes vērtējumā, jo nav plānojuma. Tas neliecina par pareizu pašvaldības attieksmi. Sociālo jautājumu risināšanā vai citā nozarē var pretendēt uz nomināciju. Protams, žēl, ka Rucavas pašvaldība līdz galam nav atrisinājusi vides jautājumus, jo pagasts ir skaists. Kā ziņo inspektori, pagājušajā nedēļā Rucavas pašvaldības teritorijā par kāpu izbraukāšanu sastādīti 56 protokoli," savu viedokli pauž vides ministrs Raimonds Vējonis.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

pele

Par Rucavas sētu kopējiem un pagasta sabiedriskās dzīves veidotāju priekšā cepuri nost! Neizpratni rada pagasta varas attieksme pret naudīgu ļaužu vēlmi uzsliet namiņus kāpās un dabas vērtībām, kā tādām.

pirms 12 gadiem, 2008.07.24 16:17

konkursants

Uzvaru konkursā svinēja pagasts, kur iedzīvotāji jūt pašvaldības pozitīvo attieksmi. Nu nevinnēs pagasts, kur augstprātība un vīzdegunība pagastmājā sit augstu vilni. To neatsvērs ne ieguldītā nauda durvju priekšas sakopšanā , ne nobruģētie celiņi, ne uzliktie jumti.
Bet jebkurā gadījumā visi, kuri uzņēma komisiju ( skolas, zemnieki, muzeji u.t.t.) ļoti centās un parādija sevi no labās puses . Es to ļoti labi zinu, jo arī es uzņēmu komisiju pie sevis. Lai mums visiem labi klājas, jo skaistākas vietas , par vietu kur mēs dzīvojam , nu vienkārši NAV.

pirms 12 gadiem, 2008.07.20 21:44

Dina

Viņa jau laikam pirms došanās uz Rucavu zināja, ka rakstā izcels negatīvo. Vai vispār ieklausijās, kā ir patiesībā??? Kauns!!!

pirms 12 gadiem, 2008.07.18 09:08

sapņotājs

trumturum! Liec mierā Pēteri un "Kurzemes Vārdu", jo saruna ir par šo rakstu un avīzi "Kursas Laiks", kuru ikdienā nelasītu pat par velti...

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 23:38

trumturum

piekrītu sapņotājai - it sevišķi, ja šo avīzi lasa tikai tad, kad kāds iedod palasīt ar moto "atkal kaut kas slikts par Rucavu". Ikdienā labāk lasīt "Kurzemes Vārdu", tur Pēteris pasaka visu, kā vajag :)

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 09:40

sapņotājs

Šī avīzes rakstus par Rucavu var nelasīt, jo to saturs jau zināms, protams, viss negatīvs. Nav pat svarīgi kāda žurnāliste tos raksta un par ko tiek rakstīts.

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 00:11

VĒROTĀJA

APBRĪNOJAMI, KA IZGLĪTOTA ŽURNĀLISTE PIEDALOTIES KONKURSA REZULTĀTU IZVĒRTĒŠANĀ VARĒJA SAKLAUSĪT TIKAI TO NEGATĪVO. VAI TIEŠĀM TIE DAUDZIE RUCAVAS PAGASTA IEDZĪVOTĀJI NAV PELNĪJUŠI ATZINĪBU, KA VĒLAS DZĪVOT SAKOPTĀ VIDĒ? GANDRĪZ JĀSĀK PUBLISKI NOŽĒLOT, KA GRIBAM SKAISTI DZĪVOT, STRĀDĀT UN DOMĀT POZITĪVI PAR RUCAVAS ATTĪSTĪBU. NEESMU DZIRDĒJUSI IEBRAUCĒJUS SAKĀM, KA MUMS BŪTU JĀKAUNĀS PAR JAUNĀM DARBA VIETĀM UN SAKOPTO APKĀRTNI. VISUR JAU IR TOMĒR KĀDS NESAKOPTS PRIVĀTĪPAŠUMS. PAGASTA PAŠMĒRĶIS JAU NEBIJA UZVARĒT RAJONĀ VAI KURZEMĒ. NEIZPROTAMA ŽURNĀLISTES PIEZĪME--"NEVAR PRETENDĒT UZ UZVARU"! VAI TO NOTEIKS CIENĪJAMĀ ŽURNĀLISTE?

pirms 12 gadiem, 2008.07.16 12:07

Rucavas novadā