Papē biezās sniega segas dēļ piebaro savvaļas zirgus un taurus 1

Rucavas novada Papē biezās sniega segas un apledojuma dēļ decembra nogalē sākta savvaļas zirgu un tauru piebarošana ar sienu.

Pasaules Dabas fonda pārstāvis Ints Mednis aģentūrai BNS pastāstīja, ka dzīvnieki jāpiebaro, jo šogad sniega sega ir ļoti bieza - aptuveni 50 centimetru - un dzīvnieki nespēj pašu spēkiem izkašņāt sniegu līdz zemei.

2010.gadā savvaļas zirgu pulkam pievienojušies 15 kumeļi un 18 taurgovju teļi. Līdz ar to kopumā Papes ezera piekrastes pļavās ganās jau 93 zirgi un 96 taurgovis.

Savukārt sumbri, kuri 2008.gadā pameta aploku un kopš tā laika brīvi klaiņo pa Papes dabas parka apkārtni, ir kļuvuši par savvaļas dzīvniekiem un vairās no cilvēkiem.

Sumbri pēdējoreiz manīti pagājušā gada novembra vidū. Ganāmpulkā ir deviņi sumbri, no kuriem divi telēni, visticamāk, dzimuši 2010.gadā, bet viens - 2009.gadā, klāstīja Mednis. 2010.gadā tūrisma sezonā lielo zālēdāju ganības Papē apmeklējuši 3135 reģistrēti interesenti, no kuriem 1813 ir no Latvijas, bet 1322 no ārzemēm. Lielākais ārzemnieku skaits - 1046 - ir no Lietuvas, 102 no Vācijas, 49 no Igaunijas. Kopumā zirgus un tauru govis pērn apmeklējuši tūristi no 22 pasaules valstīm.

Papes ezera apkārtne bija pirmā vieta Latvijā, kur Pasaules Dabas fonda dabiskās ganīšanas projekta ietvaros 1999.gadā tika ievesti pirmie 18 savvaļas zirgi, lai demonstrētu lielo zālēdāju nozīmi dabā un rosinātu videi draudzīgus atklātas ainavas atjaunošanas un saglabāšanas paņēmienus. Tagad Papes ezera austrumu piekrastes pļavās mīt taurgovis, savvaļas zirgi un sumbri.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Rucavas novadā