Notiks pēdējā talka Papes dabas parka attīrīšanai no pamestajām riepām 1

Papes dabas parkā šodien notiks pēdējā talka, kuras laikā iecerēts no teritorijas aizvākt nolietotās riepas, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību vadītāja Maija Rēna.

Pulcēšanās uz talku notiks plkst.12 Papes ciema pludmales stāvlaukumā. Rēna norādīja, ka mediju pārstāvjiem būs iespēja atspoguļot talkā paveikto, kā arī novērot savākto riepu izvešanu no dabas parka teritorijas.

Pārvaldes iecere ir likvidēt PSRS perioda militāro mantojumu - nolietotās riepas, kas pamestas dabas parka teritorijā. Šobrīd liela daļa riepu nogrimušas ezerā un apaugušas ar ūdensaugiem, kā arī daļa no tām ir novietotas netālu no ezera atklātā meža ielokā. Vietām tām cauri izauguši krūmi, kas liecina par to atrašanos vienā vietā vairāku gadu garumā.

Rēna skaidroja, ka privātīpašums, kurā atrodas daļa no riepām, pieder pensionētai skolotājai, kura vairākkārtīgi ir vērsusies Valsts vides dienestā (VVD), DAP un Rucavas novada pašvaldībā ar lūgumu palīdzēt novākt riepas, jo viņas rīcībā nav tādu līdzekļu, lai šo darbu veiktu. Savukārt VVD ir uzdevis īpašniecei aizvākt riepas līdz šī gada beigām.

Papes dabas parka teritorijā atrodas unikālas dabas ekosistēmas, ainavas un apskates vietas, tostarp Baltijas jūras piekrastes kāpas, Papes ezers, Nidas augstais purvs, savvaļas zirgi un tauri, kas nogana Latvijā reti sastopamās dabiskās palieņu pļavas. Teritorija starp Papes ezeru un jūru ir viena no lielākajām putnu migrācijas vietām Latvijā

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Cik tad izmaksāja

Maza daļa būs savākta. Un ar to beidzās plezīrs un protams nauda.

pirms 3 gadiem, 2018.10.23 10:12

Rucavā