Notiks dabas lieguma "Sventājas upes ieleja" dabas aizsardzības plāna sabiedriskā apspriešana 5

Trešdien, 22.janvārī, pulksten 18 Rucavas novada domes telpās notiks sabiedriskās apspriedes sanāksme par izstrādāto dabas aizsardzības plānu dabas liegumam "Sventājas upes ieleja", liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Dabas lieguma "Sventājas upes ieleja" vērtības nosaka Sventājas upe ar tās ieleju, kurā atrodams 21 dažādas Eiropas Savienības (ES) nozīmes biotops. Salīdzinoši nelielajā lieguma platībā, ko veido šaura - lineāra josla gar upes vienu krastu, izveidojušās daudzveidīgas augtenes un lokāli reljefa un mikroreljefa apstākļi, kas nosaka daudzveidīgo un dažādu ES biotopu, un ar tiem saistīto, sugu sabiedrību skaitu. Liegumā konstatētas vairākas retas augu sugas, to skaitā šķēplapu ķiverene, kailā sinepīte, zazā pūtele, kā arī vairākas retas dzīvnieku sugas - viena no tām ir grieze, vēsta LETA.

Sabiedriskās apspriedes laikā klātesošie tiks iepazīstināti ar dabas lieguma izveidošanas mērķiem, dabas vērtībām, kā arī plānotajiem apsaimniekošanas pasākumiem.

Darbs pie dabas aizsardzības plāna izstrādes ES nozīmes īpaši aizsargājamai dabas teritorijai, dabas liegumam "Sventājas upes ieleja", kas atrodas Rucavas novadā, ir uzsākts 2018.gadā. Dabas aizsardzības plāns tiek izstrādāts 12 gadu laika posmam.

Plānu Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā izstrādā SIA "Enviroprojekts". Ar dabas aizsardzības plānu un citiem plāna izstrādes procesā sagatavotajiem dokumentiem elektroniski var iepazīties "www.enviro.lv".

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Kur projekts tur piķis

Riepas no Papes ezera nevar izvākt tam naudas nav. Bet jauniem nevajadzīgiem būs apspriede.

pirms gada, 2020.01.13 23:06

ejT

visa upes ieleja aizlaista postā ,izņemot vienu vietu,tālāk par tukšu salmu kulšanu jau 30 gadus netiek,cik kādreiz pie upes bija daudz peldvietu,bet attīstība kaut kā iet atpakaļgaitā,gadiem imitē lielus darbus,kuru,kā nav tā nav

pirms gada, 2020.01.15 16:45

vērotāja no malas

Paceliet jaunās laipas galā skatu laukumu par dažiem metriem ,jo tik zemu nekādu senlejas skatu redzet nevar,lieki izšķiesta nauda.Līdz upei un svētavotam obligāti nepieciešams ceļš,tūristu autobusiem un citiem interesentiem.Saprotam ,ka projekts nebija pilnvērtīgs,jo saka naudas nepietiek.Tad labāk nedarīt neko nevis sa*** esošo.

pirms gada, 2020.01.18 11:35

Mango bērns

kārtējais direktoriņa murgainais projekts kas izgāzies ar troksni

pirms gada, 2020.01.20 18:32

UPES JURIS

Ja kko grib darit ,bet lidz galam nekas tur nav izdomats,Ka cilveki gados ,kas ir tacu potencialie turisti,var nokleperet lidz svetavotam un pec tam uzrapties atpakal kalna,to vajag paverot no malas.Skats diezgan iespaidigs.Ta platforma tiesam nejega uzcelta redzam vien prieksa krumus un akmenus ,kur tas der????

pirms gada, 2020.01.23 00:13

Rucavas novadā