No valdības “jāizsit nauda” halles celtniekiem 3

Desmit mēnešus pēc pamatakmens iebūvēšanas Dunikas sporta halle ir uzcelta. Piektdien notika tās svinīga atklāšana.

“Mēs to varam,” ar šādu devīzi pēdējos desmit mēnešus dzīvojis Dunikas pašvaldības vadītājs Andis Rolis. Šie vārdi uzdrukāti arī uz krekliņiem, ko pašvaldība piektdien dāvināja, pateicoties par ieguldīto darbu.

Doma par sporta zāles celtniecību pagastā dzimusi jau pirms 40 gadiem, bet toreiz nav īstenojusies. Pēc tam partijas komiteja solījusi uzcelt angāru. Laiki mainījušies, un pagasta iedzīvotāji tā arī nav tikuši pie savas sporta zāles. “Šoreiz viss gāja kā smērēts,” atzīst pašvaldības vadītājs.

Lēmumu par halles celtniecību 2007. gadā pieņēma Dunikas pagasta padomes deputāti. Projekta tāme ir ap 650 tūkstošiem latu. Idejas realizēšanai ņemts kredīts.

Pieviļ valdība
Celtniecības darbi Dunikā noritēja ātrāk nekā plānots. Būvnieki darbu grafiku apsteidza par mēnesi. Pēc plāna ēku bija paredzēts nodot ekspluatācijā oktobrī. Halli ekspluatācijā pieņēma pagājušajā ceturtdienā, un ēkas kvalitāte ir laba, vērtē Liepājas rajona pašvaldību apvienotās Būvvaldes vadītājs Andris Vaivars.

Jaunuzbūvētajā ēkā ir sporta zāle, piebūve inventāra uzglabāšanai, trenažieru zāle, ģērbtuve un citas telpas.
Ar finansējumu tik gludi kā ar celtniecību nav gājis, norāda A. Rolis. “Valdība pievīla,” tā pašvaldības vadītājs. Ar celtniekiem – SIA “Liepājas celtniecības sabiedrība “Būvnieks”” – pašvaldība par visiem darbiem vēl nav norēķinājusies. Valdība nav ieskaitījusi pašvaldības kontā paredzēto apvienošanās naudu – 200 tūkstošus latu. “Teica, ka viss būs kārtībā, lai tik slēdzam līgumus, bet naudu tomēr nedod,” neapmierinātību pauž A. Rolis.

Noslogojums būs

Halle atrodas dažu desmitu metru attālumā no Sikšņu pamatskolas, un audzēkņiem turpmāk sporta nodarbības notiks jaunajā būvē. Skolēni pie sevis varēs aicināt kaimiņu skolas un rīkot mačus. “Mēs jau sen to bijām pelnījuši un sapni izlolojuši,” gandarīta par paveikto ir Sikšņu pamatskolas direktore Sandra Malakauska.

Sportiskie sasniegumi neizpaliks, pārliecināta pašvaldības deputāte Ausma Padalka. Viņa ir gatava ieguldīt laiku un zināšanas jaunatnes sporta attīstībā. “Esmu trīskārtēja Latvijas čempione galda tenisā,” ar sporiskajiem sasniegumiem palepojas dunicniece.
Šā gada pašvaldības budžetā nav iekļauts finansējums halles personālam, kas rūpēsies par pasākumu organizēšanu. “Būs dežurants. Bet nākomgad, iespējams, būs arī kas līdzīgs menedžerim, kas sakārtos visu tā, lai visām telpām būtu noslogojums,” pastāsta A. Rolis.

“Esmu sastādījusi Liepājas rajona volejbola un basketbola spēļu grafiku un tajā iekļāvusi arī Duniku,” pastāsta Liepājas rajona Sporta pārvaldes vadītāja Arta Stulpa. Arī tas palīdzēs noslogot ēku.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Rucavas novadā