Neskata strīdu par aizliegumu būvēt atpūtas kompleksu Papes dabas parka kāpās

Administratīvā rajona tiesa šodien tiesneses Aijas Zaķītes slimības dēļ neizskatīja Lietuvas uzņēmuma "Pajūris" sūdzību par atpūtas kompleksa celtniecībai izsniegtās atļaujas anulēšanu Liepājas rajona Rucavas pagasta Papes dabas parkā.

Nākamais tiesas sēdes datums tiks noteikts pēc tiesneses izveseļošanās, aģentūru LETA informēja tiesneses palīgs Artūrs Veide.

Kā ziņots, uzņēmumam "Pajūris" 2004.gadā Valsts būvinspekcija anulēja atpūtas kompleksa celtniecībai izsniegto atļauju Liepājas rajona Rucavas pagasta Papes dabas parkā.

Uzņēmums 2005.gada septembrī iesniedza sūdzību Administratīvajā rajona tiesā un lūdza atcelt Ekonomikas ministrijas (EM) 2004.gada 7.oktobra lēmumu, kas pieņemts saistībā ar Valsts būvinspekcijas izdotu normatīvu dokumentu par būvatļaujas anulēšanu.

2004.gada 8.septembrī Valsts būvinspekcija pieņēma lēmumu par Liepājas rajona pašvaldību Apvienotās būvvaldes "Pajūris" izsniegtās būvatļaujas anulēšanu, tādējādi apturot būvniecību Papes dabas parkā. EM atzina šo rīcību par pamatotu.

Uzņēmumam 2005.gada augustā tika piemērots 1000 latu naudas sods par nelikumīgu katlumājas būvniecību Papes dabas parkā. Rucavas pagasta padomes Administratīvās komisijas sēdes laikā "Pajūris" savu vainu atzina.

Jau ziņots, ka Papes ciemā uz zemesgabala "Vitas parks" Lietuvas firma "Pajūris" 2004.gadā sākusi vairāku māju būvniecību, bet dažas no tām atrodas kāpu joslā aptuveni 200 metru no jūras, lai gan Rucavas pagasta teritoriālplānojumā iezīmēta 300 metru plata kāpu aizsargjosla.

"Pajūris" pārmests, ka atpūtas kompleksa būvniecība sākta nelikumīgi un bez detālplānojuma, neievērojot vēl citus likumus un normatīvos aktus.

Vērienīgā kompleksa būvatļauja anulēta 2004.gada septembrī, un nekāda celtniecība nedrīkstētu notikt, taču bažas, ka "Pajūris" turpina nelikumīgu būvniecību Papes dabas parkā, izteica sabiedrība par atklātību "Delna".

Pievieno komentāru

Rucavas novadā