Līgo pasākumi Rucavas novadā

Otrdien, 21, jūnijā, no pulksten 17 Rucavas tradicionālais kultūras centrs aicina uz vasaras saulgriežu svinībām. Tās sāksies ar zāļu lasīšanu, vainagu un vītņu vīšanu, līgošanas vietas rotāšanu.

No pulksten 19 Jāņa bērnu sagaidīšana, mājinieku un viesu savstarpēja aplīgošanās, Jāņa mātes un Jāņa mātes pušķošana, zāļu mešana laidarā, alus un siera prasīšana un cienāšana. No pulksten 21 saulrieta svētīšana jūrmalā, pēc saulrieta gājiens ar lāpām uz līgošanas vietu. No pulksten 23 līdz 4 Jāņu nakts Papē, “Vītolniekos”. Lielā ugunskura iedegšana, rituāli, rotaļas, dziesmas un saullēkta sagaidīšana. Rucavas tradīciju glabātāji lūdz apmeklētājiem pieteikties, zvanot pa tālruni 26814051. Jāņa bērni var ņemt līdzi savu cienastu un jāņuzāles, var arī piedalīties zāļu lasīšanā uz vietas. Lūgums parūpēties par laika apstākļiem un vietai piemērotiem apģērbiem un apaviem.

Ceturtdien, 23. jūnijā, pulksten 21 Brūnu birzī Dunikas pagastā Līgo vakars ar konkursa “Sakoptākās sētas Dunikas pagastā” laureātu apbalvošanu un nominācijas “Stārķis” piešķiršanu pagasta sētām. Sikšņu pamatskolas audzēkņi spēlēs skeču “Mūsdienu skatījums uz Pelnrušķīti”. Pēc tam – zaļumballe, kurā spēlēs Marts. Ieeja – bez maksas.

Ceturtdien, 23. jūnijā, no pulksten 8 Rucavā tirgus. No pulksten 21.30 Rucavas kultūras nama dārza estrādē – Līgo vakara pasākumu iesāks kapela no Sventājas un kapela “Paurupīte”, sadancošanās un dziesmas, kopīgā ugunskura iedegšana. Pēc tam – zaļumballe kopā ar Nori un Viktoru no Liepājas.

Pievieno komentāru

Rucavas novadā