Kūdras fabrika Rucavā darbu sāks nākamgad

Ar divsimt tūkstošu kubikmetru lielu kūdras pārstrādes jaudu un 25 darbiniekiem nākamā gada martā Rucavas pagastā darbu sākas SIA “Compaqpeat” kūdras fabrika.

Uzņēmumam ir divdesmit gadu pieredze kūdras ražošanā, “Kursas Laikam” pastāsta vācu investors Johans Martens.

“Latvijā Rucavas kūdrai ir pati augstākā kvalitāte, kāda var būt. Pasaulē pēc tās ir pieprasījums,” to, kāpēc ražotne tiek būvēta Rucavā, paskaidro uzņēmējs.

Nidas purvā iegūto kūdru pārstrādās un bagātinās ar minerālvielām. Līdz šim uzņēmums ieguva kūdru, safasēja un eksportēja. “Rucavas rūpnīcā ražos dabīgu un ekoloģiski tīru kūdras substrātu. Tā galvenā sastāvdaļa – kūdra. Substrātam klāt tiks piejauktas māls, perlīts, kas ir vulkānisks minerāls, kaļķis, to lieto zemes skābuma regulēšanai,” galvenās sastāvdaļas nosauc J. Martens.

Vietējā tirgū rucavnieku saražoto kūdras substrātu nevarēs iegādāties. “Latvijā jau ir labi uzņēmumi, kas piedāvā šādu produktu,” skaidro uzņēmējs. Produkciju uzņēmums eksportēs uz dažādām Eiropas valstīm.

Angāru, kur būs izvietotas iekārtas kūdras pārstrādei, janvārī plānots uzcelt. Liepājas Reģionālajā vides pārvaldē celtniecības saskaņošana notikusi jūlijā. Tā paredz kūdras substrāta ražotnes būvniecību Rucavas pagasta “Pūcēs”, bijušā gaļas ceha rekonstrukciju par palīgēku un piena pārstrādes ceha rekonstrukciju par tehnikas novietni un noliktavu. Administratīvas ēkas renovāciju uzņēmums plāno pabeigt šogad, un decembrī uzņēmuma biroju no Liepājas pārcelt uz Rucavu, kur ir uzņēmuma “Compaqpeat” juridiskā adrese.

Ražotnes izveidošana izmaksā 2,5 miljonus eiro, kas ir aptuveni 1,7 miljoni latu.

Vasaras sezonā, kad norit intensīvi darbi purvā, darbs uzņēmumā būs 35 cilvēkiem. Pašlaik uzņēmums vēl nav atradis visus nepieciešamos darbiniekus.
“Kūdras ieguve Rucavas pagastā attīstās. Būs pagastā divi giganti,” pauž Rucavas pašvaldības vadītājs Viktors Čamans.
SIA “Ziegler Rucava” Ķirbas purvā plāno ražot gan beramo kūdru, gan kūdras substrātu kādā no purvam blakus esošajiem zemes gabaliem. SIA “Ziegler Rucava” plāno kūdras atradnē nodarbināt desmit cilvēkus.

Pievieno komentāru

Rucavas novadā