Krājbankas nebūšanas sarežģī dzīvi pašvaldībām; Rucavā radušās problēmas ar rēķinu samaksu 1

Jau ziņots, ka samilzušo problēmu dēļ ap "Latvijas Krājbanku" arī daudzu Latvijas pašvaldību darbība ir traucēta.

Kā liecina informācija "Latvijas Krājbankas" mājaslapā, no mūsupuses novadiem minētās bankas bankomāti ir tikai Priekules un Rucavas novados (neskaitot Liepāju). Tomēr problēmas galvenokārt rada ne jau bankomātu dīkstāve, bet gan tas, ka daudziem iedzīvotājiem vai uzņēmumiem ir konts "Krājbankā" un līdz ar to piekļuve naudai nav iespējama. Vismaz līdz trešdienai, kad privātpersonas varēs izņemt 50 latus.

Piemēram, Rucavas novada domei lielākā daļa līdzekļu – aptuveni 90 tūkstoši latu – glabājās "Latvijas Krājbankā", un bankas darbības apturēšanas dēļ pašvaldībai otrdien radušies sarežģījumi ar rēķinu samaksu.

Kā BNS sacījusi Rucavas novada domes priekšsēdētāja Līga Stendze, lai gan Rucavas novada domei līdzekļi ir arī citā bankās, "Latvijas Krājbankā" pašvaldībai ir aptuveni 20 tūkstoši latu apgrozāmo līdzekļu, kas paredzēti rēķinu samaksai, aptuveni 50 tūkstoši latu ceļu fonda naudas un aptuveni 22 tūkstoši – latu noguldījumi.

Stendze atzina, ka pēc informācijas par problēmām ar "Latvijas Krājbankas" mātessabiedrību – Lietuvas banku "Snoras" – pašvaldība nemēģināja izņemt no krājbankas nodokļu naudu, jo valsts amatpersonu sniegtā informācija radījusi uzticību krājbankai. Tomēr patlaban esošo situāciju viņa raksturoja kā ļoti sliktu, jo arī daudziem novada zemniekiem visa nauda glabājas tikai "Latvijas Krājbankā".

Tomēr daudzos novados situācija ir vēl dramatiskāka, piemēram, Dagdas novada pašvaldības priekšsēdētājs Viktors Stikuts norādīja, ka "Latvijas Krājbankā" atradušies gandrīz visi pašvaldības struktūrvienību konti.

"Kopumā bankā atrodas aptuveni 400 tūkstoši latu, tāpat šajā bankā atrodas darbinieku konti," teica Stikuts. Viņš pastāstīja, ka pašvaldība saistībā ar "Latvijas Krājbankas" darbības apturēšanu saņem ļoti daudz vietējo iedzīvotāju sūdzību. "Mums nepieciešams viņiem izskaidrot, kas īsti ir noticis, cilvēki ir sašutuši," sacīja Stikuts.

Kā pastāstījis Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) līderis Andris Jaunsleinis divām pašvaldībām Latvijā maksājumu konti ir tikai "Latvijas Krājbankā" – tās ir Dundagas un Jaunpiebalgas novada pašvaldības. Risinājums šīm divām pašvaldībām varētu būt kredīta ņemšana Valsts kasē. Situācija būtu jāatrisina divu triju dienu laikā.

"Attiecībā uz pašvaldību darbību risinājumi tiks atrasti, nevienam nevajadzētu būt panikā," norādīja Jaunsleinis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

leiši maksās par iebraukšanu papē un nauda būs pār pārēm.

pirms 8 gadiem, 2011.11.22 22:04

Rucavas novadā