Kas kopīgs Rucavai un Ukrainai? 1

Sikšņos šodien laikam ieradusies delegācija no Ukrainas, ieraugot mastā uzvilkto karogu blakus Latvijas sarkanbaltsarkanajai simbolikai, nosaka iebraucēji Dunikas pagasta centrā.

Tik tiešām – zili dzeltenās krāsas uzreiz raisa asociācijas ar netālo kaimiņzemi, taču, uzpūšot vējam spēcīgāk un atklājot karogu visā tā garumā un platumā, stūrī var ieraudzīt arī ģerboni, kas liek mainīt domas – tas ir vietējais pašvaldības karogs. Tieši tādas asociācijas ar Ukrainu visticamāk raisās arī iebraucējiem Rucavas novada centrā, jo apstiprinātā novada simbolika un pieņemtie saistošie noteikumi ļauj Rucavas novadam lepoties un izrādīt pirms pusgada izstrādāto un apstiprināto novada karogu.

Kad ciemos ierodas citu valstu delegācijas, pieņemts, ka tiek uzvilkts ciemiņu valsts karogs, izrādot cieņu un viesmīlību. Zinot, ka pašvaldības aizvien biežāk dibina kontaktus ar citām valstīm, iesaistās dažādos projektos un rīko internacionālus pasākumus, nebūtu brīnums, ja pat parastā darbdienā novadu centros vai pagastos varētu sastapt ārvalstniekus, kuri vēlas nodibināt sadarbību. Rucavas novadam šajā ziņā ir spilgta pieredze, piemēram, pirms dažiem gadiem tradīcijām bagāto novadu apmeklēja delegācija no eksotiskās Ķīnas.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 14. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

????????????

Nu visi hoholiem pa prieku varēs sokočīt ,kto neskočit tot moskal.

pirms gada, 2019.02.20 14:46

Rucavas novadā