Ivanovam inkriminē sievas slepkavības organizēšanu

Uzņēmējam Igoram Ivanovam, kurš apcietināts aizdomās par draudēšanu koncertaģentūras "Queen Of Stage" direktoram Ojāram Grasmanim un huligānismu, tiek inkriminēta arī sievas slepkavības organizēšana.

Rīgas Centra rajona tiesa šodien Ivanovu apcietināja kriminālprocesā, kas ierosināts par draudiem un huligānismu, bet pirms dažām stundām procesa virzītājs pirmdien jau aizturēto uzņēmēju "aizturējis vēlreiz" - aizdomās par zobārstniecības klīnikas "Elladent" īpašnieces Ellas Ivanovas slepkavības organizēšanu, žurnālistiem pēc tiesas sēdes pastāstīja Ivanova advokāts Guntars Antoms.

Advokāts pauda viedokli, ka tiesa, lemjot par Ivanovam piemērojamo drošības līdzekli, ietekmējusies no ziņām par otru daudz nopietnāko kriminālprocesu, kur gan Ivanovam vēl nav noteikts pat oficiāls aizdomās turamā statuss.

Kā ziņots, Ivanovi gatavojās šķirties un Ivanovai bija romantiskas attiecības ar Grasmani. Ivanovam un Grasmanim bijusi asa vārdu pārmaiņa un pēc tam Grasmanis gandrīz piekauts. Tieši pēc šiem notikumiem viņš vērsies policijā.

LETA jau ziņoja, ka policija 3.martā aizturēja piecus vīriešus, kas saistīti ar uzņēmējas slepkavības lietu.

Apcietinājums jau piemērots 50 gadus vecajam Ivanovam, viņa 50 gadus vecajam šoferim un miesassargam Arvīdam Vilcānam, kuru līdz šim uzskatīja par vienīgo slepkavības liecinieku, un 47 gadus vecajam Asifam Handžanovam.

Šodien tiesa lems par Ivanova biznesa partnerim 38 gadus vecajam Vitālijam Mamedovam un savulaik spirta biznesa pārstāvja Daiņa Peimaņa slepkavības lietā aizturētajam Sergejam Davidovičam piemērojamo drošības līdzekli.

Apcietinājumā atrodas arī Ludvigs Antonovs, kuru policija aizturēja jau uzreiz pēc slepkavības naktī uz šā gada 7.janvāri un uzskata par tās tiešo izpildītāju. Kā ziņots, Ivanova tika nogalināta ar pieciem šāvieniem naktī uz šā gada 7.janvāri Rīgas rajona Garkalnes pagasta Priedkalnē, savas privātmājas pagalmā.

Slepkavības vakarā Vilcāns aizveda I.Ivanovu uz lidostu, no kurienes viņš devās uz Krieviju. Neilgi pēc tam lidostā šoferis sagaidīja E.Ivanovu ar abām meitām, kuras atgriezās no ārzemēm, un aizveda viņas uz mājām. Pēc tam sieviete tika noslepkavota.

Likumsargi dažas stundas pēc slepkavības vairāku kilometru attālumā no nozieguma vietas, sekojot pa sniegā atstātajām pēdām, aizturēja 1957.gadā dzimušo Antonovu.

Slepkavības naktī Ivanovas mājā mītošie suņi - Kaukāza aitu suns un rotveilers - ar kādas, visticamāk, ēdienam piejauktas ķīmiskas vielas palīdzību bijuši aizmidzināti, bet īpašuma apsardzes signalizācija - atslēgta, vēstīja laikraksts "Čas".

Ivanovs iepriekš izteicies, ka gadījumā, ja pats būtu plānojis nogalināt savu sievu, nekad to nedarītu bērnu klātbūtnē. "Es taču līdz minūtei zināju katru sievas soli un būtu izvēlējies labāku brīdi," intervijā "Čas" skaidrojis uzņēmējs.

Viņš paudis viedokli, ka slepkavība varētu būt saistība ar ievērojamas naudas summas zādzību no mājā esošā seifa. Tostarp Ivanovs izteicis aizdomas, ka vainojams Grasmanis, jo viņš esot bijis lielos parādos - "bankām un privātpersonām vairāk nekā par miljonu latu, cik zinu". Kā ziņots, policija paziņojusi, ka visi pieci šonedēļ aizturētie, visticamāk, ir saistīti arī ar iepriekšējos gados izdarītām pasūtījuma slepkavībām, kas sabiedrībā izraisījušas plašu rezonansi. Visi pieci ir savstarpēji pazīstami. Visas šīs personas "dažādos laikos ir atradušās policijas redzeslokā".

Ivanovs masu mediju uzmanību iepriekš izpelnījies saistībā ar daudzām "skaļām" slepkavībām, arī vairāku spirta uzņēmēju un Valsts ieņēmuma dienesta Ludzas nodaļas priekšnieka Vjačeslava Liscova nogalināšanu.

1998.gadā stomatoloģiskajā kabinetā tika nošauts zobārsts Andrejs Mosins, kurš iepriekš strādāja "Elladent". Deviņdesmitajos gados tika nogalināti trīs uzņēmēji, kuri kopā ar Ivanovu bija iesaistīti tirdzniecības centra "Europe Center" (tagadējais "Mols") izveidē, - Igors Conda, Aleksandrs Naumovs un Valērijs Ļihačovs. Smagi ievainots tika Condas slepkavības liecinieks Konstantīns Skripajs. Vēlāk arī viņš tika nogalināts.

Piecus gadus vēlāk - 2001.gadā - pret Ivanovu un diviem viņa bijušajiem kolēģiem no milicijas laikiem Mihailu Saifuļinu un Juriju Kreslovu tika vērstas aizdomas par saistību ar spirta biznesā iesaistīto Peimaņa un Arņa Šķestera slepkavībām un Māra Millera slepkavības mēģinājumu. Tomēr nevienam no viņiem oficiālās apsūdzības netika izvirzītas.

Neoficiāla informācija liecina, ka Ivanovs sniedzis liecības arī saistībā ar Liscova slepkavību.

Ivanovs vienmēr noraidījis aizdomas par kriminālo pagātni. Intervijā laikrakstam "Dienas Bizness" uzņēmējs savulaik uzsvēra, ka neesot saņēmis nekādas pretenzijas no drošības dienestiem. "Nekāda kriminālā vajāšana pret mani nav bijusi un nav," sacīja Ivanovs.

Pievieno komentāru

Rucavas novadā