Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īpaša dzija padara atstarotājus stilīgus

Rucavas rokdarbniece un uzņēmēja Līga Ate priecātos, ja šalles un cepures ar ieadītajiem atstarojošajiem diegiem varētu piedāvāt vairāk. Pieprasījums pēc šādiem aksesuāriem viņas radošajā darbnīcā ''Ligate'' Rucavā ir gana liels, īpaši tumšajā laikā.

Atstarojošos apģērba aksesuārus pašreiz gatavo gana daudz rokdarbnieku. L. Ates sarkanbaltsarkanie darinājumi ar ieadītu atstarojošu dziju novērtēti kā potenciāla eksporta prece. ''Pieprasījums ir gan. It sevišķi tagad, tumšajā laikā. Apčamda veikalā cepuri un tad parasti pasūta,'' laikrakstam stāsta rokdarbniece. Cik daudz eksemplāru uzadīts, viņa nav skaitījusi, nosaucot vien aptuveno skaitu – ap 30 cepuru un ap 20 šaļļu.

Rucavniecei šī nav pirmā sezona, kad ada galvassegas un kakla sildītājus ar atstarotājiem. Viņa atradusi savās bilžu galerijās, ka pirmās atstarojošās cepures tapušas ziemā pirms pieciem gadiem. ''Sāku izmantot atsevišķo atstarojošo pavedienu. Pirms tam tapa dažas cepures, kur diegs bija iestrādāts dzijā. Bet tas nebija tik efektīgs atstarotājs. Par šo dziju vīrs dzirdēja radio raidījumā. Meklēju internetā un sameklēju. Tas gan bija traki dārgs. Lai ieadītu cepurē pāris svītriņas, vajadzēja šķirties no četriem latiem, tagad par pieciem eiro var ieadīt viscaur cepurei,'' pieredzē dalās L. Ate. Viņa brīdina, ka dzija ar atstarojošo elementu ādai varot sagādāt tādas pašas sajūtas kā īsta lauku aitas vilna – tā kož, atstarotājs ir ass un nepatīkams. ''Cepurēm var iztikt, ja neieada pieres daļā, bet šalle cimperlīgākam kaklam nederēs,'' norāda rokdarbniece.

Viņa eksperimentējusi un ar atstarojošajiem elementiem darinājusi tamborētas brošiņas. ''Arī atstarojoši suņu apģērbi ir adīti. Atstarojošās šalles un cepures ir praktiskākas un smukākas nekā atstarotāji. Ja labi saskaņo krāsas, tad diennakts gaišajā laikā nezinātājs nemanīs, ka uzģērbts kas atstarojošs,'' plusus uzskaita rokdarbu gatavotāja.

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Rucavas novadā