FOTO: Rucavā izskan konkursa "Ne tikai zvaigznes spīd" jubilejas koncerts 11

Sestdien, 29. februārī, Rucavas kultūras namā notika konkursa "Ne tikai zvaigznes spīd" 25 gadu jubilejas koncerts. Tajā tikās  aizvadīto gadu uzvarētāji.

Konkursa “Ne tikai zvaigznes spīd” idejas autors un aizsācējs ir aktīvais rucavnieks un bijušais kultūras nama direktors Imants Pričins. Viņš sēdējis un skatījies televīzijā raidījumu “Dziesma manai paaudzei”, ko vadīja Andris Freidenfelds jeb Fredis. Nodomājis – kāpēc gan tādu nevarētu ieviest tepat, Rucavā? “Es tobrīd kultūras namā biju pulciņu vadītāja. Atceros, ka pieteicās daudz dziedātāju, kuri izrādīja drosmi pirmo reizi kāpt uz skatuves un dziedāt. Zāle bija pilna skatītājiem – publika stāvēja kājās vai sēdējā uz palodzēm,” stāsta tagadējā kultūras nama vadītāja Staņislava Skudiķe.

Rucavā konkurss pirmo reizi norisinājās 1995. gadā. Pirmajā gadā konkursā uzvarējusi Diāna Žvirgzdīte. 2002. gadā izlemts, ka nosaukums “Dziesma manai paaudzei” skan pārāk “šauri”. Izdomāts, ka konkursā dziedāšanu var papildināt ar parodijām, dejām un tērpu skatēm. “Tad arī izlēma konkursu pārsaukt – tieši tā, kā pasākums tagad ir zināms – “Ne tikai zvaigznes spīd”. Tā kļuva par sacensību starp mākslām.”

Pasākums turpinās, bet šogad izdomāts uztaisīt nelielu atkāpi – konkursu nerīko, bet kopā uz koncertu saaicināja pirmo vietu ieguvējus. Vairāki piedalījušies un uzvarējuši ne vienu gadu vien, piemēram, bijušais rucavnieks Māris Ansonskis – trīs reizes, nīceniece Justīne Siksna gan kā soliste, gan apvienībās un grupās ieguvusi galvenās balvas četras reizes. Renārs Juzups uzvarēja 2002. gadā kā solists, bet 2007. gadā kopā ar dueta partneri Sanitu Cāli (tagad Bušmu).

Konkursā vinnējusi arī pašreizējā Rucavas novada domes deputāte un uzņēmēja Irēna Šusta (tagad Riežniece), apvienība “Trīs Mūzas” no Purmsātiem, dziedātājs Emīls Balceris, no Austrālijas savā dzimtenē Latvijā atgriezusies Indra Pilskalns. Konkurss nesis veiksmi vēl vairākiem vietējiem Rucavas novada talantiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Rucavniece

Žēl, ka atkal netiek pieminēta īstā idejas autore.

pirms gada, 2020.03.01 18:20

Kurmis

Tu kas visu zini, un sito Tu nezini? Akungamate!

pirms gada, 2020.03.01 21:48

idejas autore

Ja tik loti gribēji slavināšanu, tad vajadzēja atbraukt un pieteikt sevi! Vai tas ir tik būtiski? Pasākums skaists! Izdevies! Paldies Stasei!

pirms gada, 2020.03.02 07:05

Vietējā

Tur Paldies jāsaka abām meitenēm, kas vadīja, jo idejas ir viņu un scenāriju arī meitenes rakstīja. Stase šoreiz, lai atdzīstas, ka pasākums bija meiteņu
nopelns. Beigās pat meitenēm pat godīgi paldies nepateica, kauns...

pirms gada, 2020.03.02 08:57

Sānu runa

>>> Vietējā Ja tev koncerts patika,tad arī tu varēji meitenēm kādu ziediņu iedot un paldies pateikt!!!! Ne aiziet no pasākuma ar akmeni kabatā!!! Bet vieglāk jau kritizēt,nekā paldies pateikt !

pirms gada, 2020.03.05 11:17

Justīne un Annija

Labdien! Te Justīne un Annija! Mēs abas ļoti lūdzam neievietojiet apvainojošus komentārus par pasākumu! Jā,mums Staņislava Skudiķe palūdza palīdzību,lai uztaisām scenāriju,un novadām šo pasākumu,kā macējām,tā izdarījām. Piedodiet ,ja kas ne tā mums sanāca,darām to pirmo reizi,bet bijām priecīgas,ka mums dota šāda iespēja!
Ar cieņu
Justīne, Annija

pirms gada, 2020.03.02 13:51

ierausim

Tos pēdējos foto ar "ieraušanu" gan varēja nepubliskot ,jo paliek kauns par tādu priekšnieku,fui

pirms gada, 2020.03.04 10:59

Slapja bikšu priekša

Tu nesajauc divas dažādas lietas- ir tosts ar šampanieša vai vīna glāzi kopā ar pateicības vārdiem (šis gadījums) par labi padarītu darbu un arī svinību reizē pie svētku galda , bet ir arī plika pļēgurošana ar ļergas glāzi rokā (tavs varants )!!

pirms gada, 2020.03.05 11:30

jautāju

kurš kuram deputātam tur pateicas, nevar saprast un par kādu labo darbu

pirms gada, 2020.03.10 07:41

ejiet uz mežu ka....

Irēna ar savu gaudotāju baru atkal intrigas pin....

pirms gada, 2020.03.05 18:34

Rucavas novadā