Dunikas vēja parks gatavs startam 2

Šobrīd ir vismaz pāris vēju parku projekti ir izstrādāti līdz būvniecības stadijai, bet kuru investori nogaida, lai atbildīgās valsts institūcijas sakārto atjaunojamo energoresursu biznesa vidi. Viens no tādiem - Austrijas uzņēmuma Sicon projekts.

Austrijas uzņēmums Sicon, kas kopā ar SIA Energowind Dunikā četru gadu laikā izstrādājis 117 MW jaudas sauszemes vēja parka projektu. Paspējis izcīnīties ar iedzīvotāju protestiem un gūstot uzvaru Satversmes tiesā, Dunikas vēja parks nonācis līdz būvniecības stadijai.

«Tagad ar lielu nepacietību gaidām uz jauno atjaunojamo enerģiju likumu, kam jānodefinē saražotās elektroenerģijas iepirkuma cena. Tas ir viens no galvenajiem jautājumiem, lai šim projektam izdotos piesaistīt investorus. Mēs izskatām gan stratēģisko, gan finanšu investoru, piemēram, fondu piesaisti,» DB sacīja Sicon valdes priekšsēdētājs Hans Lukits.

Investīcijas Dunikas vēja parka projektā ir vērā ņemamas - 137 milj. Ls. «Latvijā ir daudz labāki vēja apstākļi nekā Austrijā - Latvijā, īpaši jūras tuvumā,» atzīst H. Lukits. «Lai investīcijas vēja parkā atmaksātos, elektrības iepirkuma cenai jābūt ap 10 eiro centiem, Austrijā tā ir 9,7 eiro. Jaunais Latvijas likums vēja parka attīstībai no cenas viedokļa būtu izdevīgs. Tas paredz pat 11 centus. Tā būtu ļoti laba motivācija, vēja parku būvniecību šeit uzsākt,» stāsta H. Lukits. Viņš lēš, ka 2012. gada rudenī varētu tikt sākta Dunikas vēja parka pamatu būvniecību, 2013. gadā vasarā varētu tikt uzstādītas pašas vēja turbīnas. «Tās būtu 3 MW turbīnas, atbilstošas pašlaik augstākajam tehnoloģiju standartam, esam izvēlējušies vācu firmas Enercon ražojumus,» tā Sicon pārstāvis.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Dievs apžēlojies

Vai tiešām neviens šitos Kangarus neapturēs?!

pirms 9 gadiem, 2011.05.03 08:38

Rucavas novadā