Apslāpē liesmas un novērš traģēdiju 2

Rucavas pagasta centrā trešdienas naktī izcēlies ugunsgrēks „Skaņkalnu” mājās. „Situācija bija kritiska, blakus mājā pat sakusa logi,” pastāsta aculiecinieks.

Nodegusi aptuveni puse „Skaņkalnu” mājas un šķūnis, informē policija.

Uguns plosīšanās cēloņi pagaidām nav noskaidroti. Nodegusī ēka bijusi no koka un tajā cilvēki nav dzīvojuši. Ēkai nomainījušies saimnieki un iepriekšējie pirms neilga laika izbraukuši. Aculiecinieki stāsta, ka no nodegušās ēkas atskanējuši sprādzieni.

„Varēja aizdegties vēl kādas desmit ēkas, jo tās atrodas pa divdesmit soļiem viena no otras,” norāda Rucavas brīvprātīgo ugunsdzēsēju šoferis Valdis Šperbergs. Tuvākā ēka dūmos apkvēpusi un no zaļas kļuvusi par brūnu. Ēkai arī izkusuši plastmasas logu rāmji, apstiprina V. Šperbergs.

Ugunsgrēks izcēlies trešdien stundu pēc pusnakts. Pirmie negadījuma vietā ieradās vietējie ugunsdzēsēji. „Ja nebūtu atbraukusi Liepājas brigāde, mēs vieni liesmas nebūtu apturējuši,” vērtē V. Šperbergs.

Liesmas būtu nopostījušas arī citas koka ēkas. Situācija bijusi nopietna, bijis tikai solis līdz traģēdijai. Tomēr uguni izdevies ierobežot. Ugunsdzēsēji negadījuma vietā strādājuši līdz aptuveni astoņiem rītā. Palīgā ieradušies arī kaimiņi no Dunikas pagasta un Nīcas mežniecības.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

321

tālu gan tiem vietējiem bija jāsteidzas, tur jāpacenšas lai nebūtu pirmie!

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 19:14

Rucavas novadā