Apmeklētājiem atver arī Dunikas purva laipu un Papes putnu torni 2

No piektdienas apmeklētājiem atkal atvērtas visas valsts mežu apsaimniekotāja "Latvijas Valsts meži" (LVM) atpūtas vietas, no kurām daļa ārkārtējās situācijas laikā vīrusa izplatības ierobežošanas dēļ bija slēgtas, liecina informācija LVM mājaslapā. Tas nozīmē, ka atvērta ir arī Dunikas purva laipa un putnu vērošanas tornis Papes dabas parkā, kas vēl bija slēgti pēc 22. maija.

Tomēr arī turpmāk mežā jābūt atbildīgiem un jāievēro noteiktā distance no citiem meža apmeklētājiem. "Aicinām ikvienu meža apmeklētāju būt atbildīgam un izturēties saudzīgi pret atpūtas vietu infrastruktūru, nemēslot mežā, neveidot atklātu uguns liesmu ārpus speciāli ierīkotām ugunskuru vietām meža ugunsnedrošajā laikposmā, kā arī ievērot noteikto divu metru distanci no citiem meža apmeklētājiem, par ko atgādinās informatīvās zīmes," aicināja LVM Mežkopības plānošanas vadītājs Edmunds Linde.

LVM atgādina, ka, uzturoties mežos un purvos ugunsnedrošajā laikā, ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas.

Tāpat liegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem un veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku. 2020.gada laikā LVM apsaimniekotajā teritorijā jau ir likvidēti 100 meža ugunsgrēki, ugunij skarot nepilnus 60 hektārus meža zemes.

Kopumā LVM pārziņā un apsaimniekošanā ir vairāk nekā 340 atpūtas objekti visā Latvijā, kuros ir nodrošinātas ugunskura vietas un nepieciešamā infrastruktūra. LVM apsaimniekošanā kopumā ir 1,62 miljoni hektāru Latvijas zemes.

LETA jau ziņoja, ka, rūpējoties par iedzīvotāju drošību laikā ārkārtējā stāvokļa laikā, LVM no 28.marta slēdza daļu izveidoto tūrisma objektu - torņu, bunkuru un šauro purva taku, kur nav iespējams nodrošināt Covid-19 piesardzības pasākumu īstenošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kam tāda ideja mežā nomalē slēgt objektus

Nemaniju kad tie tikuši slēgti apmeklētāju brauca daudz.

pirms gada, 2020.06.13 08:45

Nu lai brauc,kam jābrauc

KO tu vispār par to visu zini!!!! Tev galvenais parunāt !!

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.06 08:29

Rucavas novadā