Amatu zaudē Rucavas pašvaldības vadītājs Andis Rolis 25

No Rucavas novada domes priekšsēdētāja amata atcelts Andis Rolis ("Vienoti novadam"), pret kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) bija sācis kriminālprocesu par kukuļa došanu Valsts darba inspekcijas (VDI) amatpersonai, aģentūru LETA informēja Rucavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Stendze ("Novadnieki").

Neuzticības balsojumu Rolim vakar ierosināja pieci deputāti - Stendze, Andris Brīvkalns ("Novada attīstībai"), Gedimins Salmiņš ("Novada attīstībai"), Irēna Šusta ("Mūsmājas") un Romārs Timbra ("Latvijas Zemnieku savienība"). Par Roļa atcelšanu nobalsojuši septiņi no 13 deputātiem, bet "pret" balsojuši seši.

Kopš pagājušā gada rudens Rolis uz izmeklēšanas laiku bija atstādināts no domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. 19.maijā Liepājas prokuratūra nolēma izbeigt kriminālprocesu, ko pērn rudenī pret Roli par iespējamu kukuļdošanu VDI amatpersonai sāka KNAB. 30.maijā Rolis atgriezās darbā, bet jau nākamajā dienā neuzticības balsojuma rezultātā zaudēja amatu. Šajā laikā viņš nevienu rakstisku dokumentu neesot izdevis, bet rīkojumus devis tikai mutiski.

Kā sacīja Stendze, katram no deputātiem, kuri balsoja par Roļa atcelšanu no amata, bijuši savi argumenti. Stendzei neizprotams šķiet prokuratūras lēmums izbeigt kriminālprocesu pret Roli un tas, ka KNAB kriminālprocess sākts par kukuļdošanu, bet rezultātā VDI amatpersonai nodotā naudas summa tiek devēta par atlīdzību. Stendze atzina, ka viņai bijuši vēl citi iemesli, kādēļ viņa balsojusi par Roļa atcelšanu no amata, bet plašāk viņa tos nekomentēja.

Jau ziņots, ka Liepājas prokuratūra nav konstatējusi noziedzīga nodarījuma sastāvu Roļa veiktajās darbībās - naudas nodošanā VDI amatpersonai, aģentūru LETA informēja Liepājas prokuratūras virsprokurors Atis Dzērvēns.

"Nav strīdu par to, ka Rolis ir nodevis noteiktu summu. To atzīst gan viena, gan otra puse," skaidroja Dzērvēns, piebilstot, ka trūkst pierādījumu tam, ka šī darbība būtu klasificējama kā noziedzīgs nodarījums, proti, kukuļdošana.

Rolis esot lūdzis konsultāciju kādai personīgi pazīstamai VDI amatpersonai, lai tā no likumdošanas viedokļa izskaidro, kas būtu jāsakārto pašvaldības dokumentācijā. Nav runa par to, ka Rolis būtu lūdzis veikt ko nelikumīgu, skaidroja Dzērvēns. Lai gan VDI konsultācija veicot bez maksas, VDI amatpersonai esot bijis jākompensē ceļa izdevumi, lai tā aizbrauktu uz Rucavu.

KNAB ir tiesības šo Liepājas prokuratūras lēmumu 10 dienu laikā apstrīdēt. Kā informēja Liepājas prokuratūrā, KNAB šo lēmumu pagaidām vēl neesot pārsūdzējis, taču sūdzība saņemta no kādas personas, kurai, pēc prokuratūras ieskatiem, neesot tiesību pārsūdzēt lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu. Lēmums par šīs sūdzības pieņemšanu vai noraidīšanu gan vēl pagaidām neesot pieņemts. Prokuratūrā arī neatklāja, kurš iesniedzis sūdzību.

Ar Roli aģentūrai LETA neizdevās sazināties. Jaunā Rucavas novada domes priekšsēdētāja vēlēšanas vēl nav notikušas, un tikmēr pašvaldības vadītājas pienākumus turpina pildīt priekšsēdētāja vietniece Stendze.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

--------------

Andi, proties kauna un liecies tak vienreiz mierā, vai tad neesi jau pietiekami sašmucējies.
Cilvēki jau nav muļķi un tavām pasakām jau sen vairs netic!

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 00:37

tā ir-

partiju sistēma izjukusi. palikuši vien cietie novadnieki

pirms 9 gadiem, 2011.06.02 09:46

To naivajam

Xe naivais varbut piemest piecīti un tu to izdarisi Stendzes vietā ja jau tik labi parzini tās lietas ,tā vien liekās ka esi personigs sekretārs tik labi visu parzini vai tikai tenku vācele ,un ja cilvēkam veicās tad lai dara kā pašam labāk ,

pirms 9 gadiem, 2011.06.02 07:33

nlo

O...kas ir STENDZE, kāda parādība, brīnums, LR, ja ir cilvēks, tad ir vārds uzvārds.

pirms 9 gadiem, 2011.06.02 00:32

kur

tad čamanis, kas esot Rucavas patriots, nav balsojis? Bija taču lielākie ienaidnieki! Laikam vēro no krūmiem, ko vēl varētu pakamt!

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 22:06

inta 5

Es domāju ka balsosim par stendzes kundzi ,tie suņi kas rej paši nezin ko vēlās ,gribetu varbut pa 50 ls kaut ko bet nāksies pašiem ar roku dārbu nodarboties nevis nomelnot cilvēkus

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 22:03

bla bla bla

Iesaku Andim uzsākt aktiera karjeru, jo tā nu reiz ir lieta kas viņam padodas. Miesīga māte droši vien pat nemana kad šis pasakas stāsta.

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 21:56

Nu

Gods un slava šiem deputātiem! Tagad zinām, par ko balsosim nākošajās vēlēšanās! Pārējie rucavnieki, kā Jūs balsosiet, to zināsim jau drīzumā. Pats trakākais, ka tagad rolis ar čamani ir labākie draugi.

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 21:30

naivajiem

Stendze pa 50Ls Tev izdariis visu, ko paprasiisi un veel vairaak!? :d Turklaat skaidri un gaishi to arii pasakot! :D Arviids laikam dziivo mucaa!? :D +rucavietei laikam ir akluma paziimes, ka neredz kas notiek apkaart, nemaz nerunaajot, ka pret Roli tiesvediibu izeidza!

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 21:24

6654

Lai slavēts Dievs un pārmaiņas kas mūsu valstī notiek šonedēļ!!!

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 21:05

Tante

Kopš kura laika rucavnieces kļūst par rucavietēm?

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 20:13

rucaviete

Nesaprotu kā Rolim prātā varēja ienākt -atgriezties darbā?!?! Viņš taču ir sašmucējies un izgāzies kā veca sēta... Viņam jāpateicas Dievam, ka neiesēdināja cietumā! Fui! Pie kauna staba Rucavas centrā tādu jāpiesien ar visu paņemto kukuli!!!

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 19:14

iedzīvotājs

Pareizi ir, lai strādā cilvēks ar izglītību kas zin likumus un tos ievēro.
Prieks ka deputāti beidzot ir sadūšojušies Rucavas oligarham ierādīt vietu.

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 18:44

Ja personu par kukuļošanu aiztur KNAB, tai jāizliedz uz visiem laikiem ieņemt jebkādus amatus valsts pārvaldē

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 17:58

cerība

Varbūt beidzot kaut kas sāks mainīties uz labo pusi!?

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 17:47

Arvīds

Vienīgais pērkamais šeit ir Rolis un viņa līdzgaitnieki! Ar Stendzi viss ir kārtībā! Ja būtu godīga amata pildīšana neviens, nevar iedomāties cik Rucava būtu atīstijusies!

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 17:35

Rucavas novadā