Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina ziņot par gājputnu novērojumiem

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) aicina ikvienu dalīties savos novērojumos par manītajiem gājputniem, kuri atgriezušies mājās, informē LOB sabiedrisko attiecību koordinators Agnis Bušs.

LOB aicina iedzīvotājus novērot gājputnu atgriešanos un ziņot par to, vai nu aizpildot anketu, vai ziņojot par novērojumiem portālā "www.dabasdati.lv".

Iestājoties siltajam laikam, Latvijā ir manītas pirmās zosis, dzērves un ķīvītes. Vietām gaisa temperatūra šonedēļ sasniedza plus 10 grādu atzīmi, tāpēc gājputnu migrācija norisinās samērā aktīvi. Piemēram, lauku cīruļi un ķīvītes jau novēroti visā Latvijas teritorijā. Zosis, ziemeļu gulbji, dzērves pārsvarā novērotas Kurzemē un Zemgalē. Tāpat vietām novēroti krauķi, meža baloži.

Pirmais migrācijas vilnis novērots 15.-18.februārī, par ko liecina dati no Lietuvas putnu novērotājiem. Ziņas no centrālās Eiropas liecina, ka sākusies aktīva dzērvju migrācija un Vācijas vidieni jau sasnieguši vairāki tūkstoši putnu.

Viens no šī gada rekordistiem ir melnais erickiņš - tas pirmo reizi novērots jau 18.februārī. Parasti šīs sugas putni Latvijā ierodas tikai marta beigās.

Atšķirībā no pagājušā gada šogad pavasara migrācija sākusies krietni agrāk. Pērn pirmās dzērves un lauku cīruļi tika manīti marta sākumā, bet masveida gājputnu atlidošana sākās tikai aprīļa pirmajās dienās. Tāpēc, ņemot vērā gājputnu agro migrāciju, šo gadu varēs pieskaitīt pie agrajiem pavasara gadiem, pauda LOB pārstāvis. Izteikti agri pavasari, kad novērota agra putnu migrācija, bija arī 2007., 1997. un 1987.gadā.

Pievieno komentāru

Rucavas novadā