Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rucavā suņus reģistrēs bez maksas

9. novembrī Rucavas novadā iedzīvotāji bez maksas varēs reģistrēt un apzīmēt savus suņus. Šo kampaņu organizē nodibinājums “Dzīvniekupolicija.lv” sadarbībā ar fondu “4finance Labie darbi”.

“Četri Latvijas novadi katrā reģionā, kuros notiks bezmaksas suņu apzīmēšana un reģistrēšana jeb čipēšana, tika noteikti izlozes kārtībā,” skaidro nodibinājuma “Dzīvniekupolicija.lv” vadītāja Ilze Džonsone. Kampaņas mērķis ir veicināt atbildīgu suņu reģistrēšanu, kas jāveic līdz 2017. gada 1. janvārim. No nākamā gada visiem Latvijā mītošajiem suņiem obligāti ir jābūt Lauksaimniecības datu centra reģistrā.
Organizatori kopā ar profesionāliem vetārstiem dosies uz vairākām vietām Rucavas novadā: pulksten 10 Rucavas pagastā pie brīvdabas estrādes, pulksten 11.30 pie Ķāķišķes ģimeņu centra, pulksten 13.30 pie Dunikas pagasta pārvaldes, pulksten 15 Dunikas pagastā pie mājām “Akmentiņi”.
“Prognozēt, cik suņu tiks sačipēti, nevar. Ja kāds atbrauks ne no Rucavas novada, prom dzīts netiks,” stāsta I. Džonsone. Tiek rēķināts, ka uz desmit iedzīvotājiem ir viens suns. Saimniekam jāņem līdzi suņa veterinārie dokumenti, dzīvniekam jābūt labai un izturīgai kakla siksnai, pavadai. Ja saimnieks zina, ka suns var kost, jānodrošinās ar uzpurni.
“Čipēšana ir vienkāršākais veids, kā nodrošināt jebkura dzīvnieka aizsardzību, kā arī viens no veidiem, kā mazināt to bezatbildīgu pamešanu likteņa varā. Apzīmēts dzīvnieks ir identificējams ar konkrētu cilvēku, kurš ir par viņu atbildīgs,” uzsver I. Džonsone.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas