Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Virgas pamatskola saņems iniciatīvas "Pārmaiņu iespēja skolām" atbalstu

Eksperti izvēlējušies veiksmīgākos mazo skolu pārmaiņu projektus, kas saņems atbalstu daudzfunkcionālu vietējās kopienas resursu centru attīstīšanai. Starp tiem ir arī Virgas pamatskola kā daudzfunkcionāls kopienas attīstības centrs.

Sorosa fonda – Latvija (SFL) iniciatīvas "Pārmaiņu iespēja skolām" otrās kārtas konkursā "Skola kā kopienas attīstības resurss" eksperti izvērtējuši iesniegtos pieteikumus un izvēlējušies tās mazās skolas, kas saņems atbalstu jaunu skolas pastāvēšanas modeļu attīstīšanai un nostiprināšanai, veidojot daudzfunkcionālus vietējās kopienas resursu centrus.

30 skolas turpinās jau pirmajā kārtā uzsākto attīstību, savukārt 11 skolu projekti pievienosies iniciatīvai no jauna. Kopumā skolu attīstībai tiks novirzīti 650 000 eiro. Iniciatīvas mērķis ir sekmēt kvalitatīvas formālās izglītības pieejamību, mūžizglītības un mūžmācīšanās iespējas, vienlaikus veicinot iedzīvotāju nodarbinātību, labklājības un labsajūtas pieaugumu un aktīvu pilsonisko līdzdalību.

SFL iniciatīvas "Pārmaiņu iespēja skolām" vadītāja Aija Tūna stāsta par iesniegtajiem projektiem: "Mēs saņēmām 110 projektu pieteikumus no 69 pašvaldībām, tāpēc ekspertu darbs nebija viegls un vienkāršs. Vērtējot pieteikumus, lielu uzmanību pievērsām tam, vai projektu pieteicēji iziet ārpus skolas "līmeņa", vai meklē jaunus partnerus, veido vietēju sadarbības tīklu ar pašvaldību, vietējām organizācijām. Daudziem projektiem iztrūka šāda plašāka skatījuma, aktivitātes aprobežojās ar dziedāšanu, dejošanu un kultūras mantojuma saglabāšanu, kas arī ir svarīgi, taču nepiedāvāja, piemēram, jaunas darba vai līdzdalības iespējas vietējiem iedzīvotājiem no dažādām sociālajām grupām."

Līdz ar projektu apstiprināšanu, ir sācies mācību un aktivitāšu pilns gads. Tā laikā Pārmaiņu skolu iniciatīvas dalībnieki tiksies ar ekspertiem, piedalīsies semināros un pasākumos, kas palīdzēs noslīpēt projektus, dos praktiskus padomus un atbalstu projektu īstenošanas laikā.

Pirmais mācību seminārs projektu dalībniekiem notiks jau 9. un 10. decembrī, bet 11. decembrī notiks iniciatīvas otrās kārtas atklāšanas konference, kurā piedalīties aicināti gan projektu īstenotāji, gan izglītības politikas veidotāji, valsts augstākās amatpersonas un izglītības politikas eksperti.

Vairāk informācijas par iniciatīvu www.parmainuskolas.lv.

Pievieno komentāru

Priekules novadā