Vienojas likvidēt Liepājas reģiona novadu būvvaldi; Vaiņode un Priekule varētu veidot kopsadarbību 7

Līdz šī gada 30.jūnijam plānots likvidēt Liepājas reģiona novadu būvvaldi - šādu lēmumu vakar pieņēmusi uzraudzības padome, kurā pārstāvētas apvienotajā būvvaldē iekļautās pašvaldības, informēja būvvaldes vadītājs Andris Vaivars.

Pagājušā gada nogalē Vaiņodes un Priekules novada pašvaldības nolēmušas izstāties no apvienotās būvvaldes. Atlikušo trīs - Durbes, Grobiņas un Pāvilostas - novadu pašvaldības vakar notikušajā uzraudzības padomes sēdē vienojās neturpināt uzturēt vienotu būvvaldi, līdz ar to tā tiks likvidēta. Pirms gada no Liepājas reģiona novadu būvvaldes jau izstājās Rucavas novads.

Priekules novads, tāpat kā iepriekš Rucavas novads, plāno dibināt savu būvvaldi, iespējams, kopā ar kaimiņos esošo Vaiņodes novadu, informēja Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska (VL-TB/LNNK). Viens no iemesliem, kāpēc Priekules novads lēmis par izstāšanos no apvienotās būvvaldes, ir lielais attālums, kas jāmēro iedzīvotājiem, lai saņemtu pakalpojumus. Apvienotās būvvaldes vadība atrodas Liepājā, kuru no Priekules šķir gandrīz 40 kilometri, skaidroja Jablonska. Viens no galvenajiem iemesliem šādam lēmumam bijis arī izmaksu sadārdzinājums - būvvalde savas darbības nodrošināšanai 2015.gadā no pašvaldībām prasījusi ievērojami lielākas iemaksas nekā pērn.

"Trešais apsvērums ir tāds, ka, dibinot savu būvvaldi, mums tepat, Priekulē, būs darbvietas diviem cilvēkiem - arhitektam un būvinspektoram," atzina pašvaldības vadītāja. Tiesa, tās būtu nepilnas likmes, bet, ja Priekules novads kopā ar kaimiņos esošo Vaiņodes novadu nodibinās vienotu būvvaldi, speciālistiem tajā varētu būt arī pilnas slodzes darbs, atzina pašvaldības vadītāja.

Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons ("Vaiņodes novada attīstībai") neizslēdz iespēju, ka Vaiņode kopā ar Priekuli varētu dibināt kopīgu būvvaldi: "Es uz to skatos pozitīvi. Attālums starp abu novadu centriem nav liels." Pagaidām gan turpinās sarunu process, un nevarot arī izslēgt, ka būvvaldi kopīgi varētu veidot pat trīs pašvaldības.

Liepājas reģiona novadu būvvaldes darbībai turpmāko pusgadu līdz tās likvidācijai būs nepieciešami vairāk nekā 63 000 eiro. Vēl aptuveni 33 000 eiro būs nepieciešami likvidācijas procesam, tostarp darbinieku atlaišanas kompensāciju izmaksai. Pavisam Liepājas reģiona novadu būvvaldē strādā 12 darbinieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

droši

Vaiņodē arī būvvaldes speciālista vieta kādam noderētu, īpaši jau kādam drauģelim bez konkursa.

pirms 6 gadiem, 2015.01.16 14:54

kā tad

...piemēram, Ķauķim :)))

pirms 6 gadiem, 2015.01.16 18:54

jj

Vaiņode un Priekule jau ciešas saiknes, tur jau skaidrs.

pirms 6 gadiem, 2015.01.16 15:01

Jou

Vaiņode varētu piedāvāt veselu baru arhitektu ar vidējo izglītību. Toties savējie, izdarīs visu, ko liks.

pirms 6 gadiem, 2015.01.16 16:23

granāta

Drauģeļi,nedrauģeļi,lūzeri,nelūzeri-ko var muldēt.Katrā novadā ir speciālisti ar izglītību un sertifikātiem,kas var veikt šos darba pienākumus.

pirms 6 gadiem, 2015.01.16 22:08

colt

iesaku cilvēkiem savas domas nekaisīt pērkamo žurnālistu lapelēs ,palieciet stiprāki , izdari ,kad atkal lūgs tavu balsi....

pirms 6 gadiem, 2015.01.24 15:30

Priekules novadā