Uzsāk vēža savlaicīgas atklāšanas programmu 2

Lai mazinātu ļaundabīgo audzēju izraisīto mirstību un sekmētu savlaicīgu atklāšanu un ārstēšanu, Veselības ministrija šogad uzsāk valsts organizētu un apmaksātu krūts dziedzera un dzemdes kakla ļaundabīgo audzēju savlaicīgas diagnostikas programmu jeb onkoskrīningu.

Programma paredz sievietēm izsūtīt individuālas vēstules ar uzaicinājumu veikt profilaktisko izmeklējumu dzemdes kakla vēzim, nododot analīzes laboratoriskajai testēšanai (sievietēm vecuma grupā no 25 līdz 70 gadiem), un krūts vēzim ar mamogrāfijas metodi (sievietēm vecuma grupā no 50 līdz 69 gadiem).
Lai rosinātu iedzīvotājus izmantot šo valsts piedāvāto iespēju, janvārī tiks organizēta informatīvā kampaņa, kuras ietvaros ar TV, radio klipu un informatīvo materiālu starpniecību iedzīvotāji tiks informēti par programmas norisi.
Profilakses pasākumu paplašināšana un veselīga dzīvesveida popularizēšana ir viena no veselības ministra Ivara Eglīša prioritātēm: “Krūts dziedzera un dzemdes kakla vēzis ir tās ļaundabīgās saslimšanas, kuras samērā vienkārši atklāt agrīnās stadijās, kad ir ļoti lielas iespējas izveseļoties. Ļoti ceru, ka šie uzaicinājumi, rosinās sievietes padomāt par savu veselību un neatlikt apmeklējumu pie ārsta. Vēzis mūsdienās ir uzveicams, bet labāki rezultāti ir ārstēšanai sākuma stadijās.”

Apskati varēs veikt vēstulē norādītā vai pašas izvēlētā ārstniecības iestādē. Sievietes, kuras saņems uzaicinājuma vēstules, tiks atlasītas vadoties pēc viņu vecuma un Iedzīvotāju reģistra datu bāzē ievietotās informācijas par viņu deklarēto dzīves vietu. Kuras uz izmeklējumu netiks aicinātas šogad, šādu uzaicinājumu saņems 2010. gadā. Plānots, ka šogad uzaicinājumu veikt izmeklējumu saņems 267 000 sievietes. Vēstules sākot ar janvāri izsūtīs Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

savlaicīgi

būtu pienākums, vecmātei, vecākiem, bērnudārza audzinātājai,skolotājai, iecirkņa māsiņai iemācīt jau bērnībā katram savu ķermeni mīlēt,saudzēt ,kopt.Mīlot sevi, iemācītos mīlēt visu labo ,skaisto mums apkārt.
Atminos 6 vsk.fizkultūras skolotāju Jansoni.Joprojām dzirdu viņas balss toni meiteņu ģērbtuvē -meitenes, esat koptas ,rūpējaties par sevi .
Neviena vēstule nelīdzēs ,ja esam nekārtīgas un laikus par sevi nedomāsim, bet kā saka -labāk vēlāk , nekā nekad.
Nu jau gadi pagājuši un joprojām atminos ļoti cienījamās dakteres vārdus- tu pati sev nevari uzticēties ,to pateiks dakteris- vai viss kārtībā un vai ar prieku turpnāsi savu dzīves ceļu.
Sievietes ,ejam un pārbaudāmies un to Jums saka cilvēks ,kas daudzus gadus nostrādājis poliklīnikā - redzējis,dzirdējis un bijusi klāt arī pie
-par vēlu,neko līdzēt vairs nevar.

pirms 12 gadiem, 2009.01.04 11:25

Priekules novadā