Uzlabos valsts sociālās aprūpes centra "Aizvīķi" infrastruktūru

Pārdalot 24 300 eiro (17 087 latus), valsts sociālās aprūpes centra "Kurzeme" filiālē "Aizvīķi" uzlabos infrastruktūru un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošinājumu, informē Labklājības ministrija.

To paredz otrdien valdības apstiprinātie grozījumi darbības programmā "Infrastruktūra un pakalpojumi" un LM pārziņā esošo Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) aktivitāšu īstenošanas noteikumos.

Par papildu finansējumu aprīkos "Aizvīķu" klientu istabas un uzlabos sociālās rehabilitācijas pasākumu nodrošināšanu - paredzēts iegādāt 185 mēbeļu vienības - gultas, skapīšus, krēslus, plauktus, drēbju skapjus, kā arī 20 sociālās rehabilitācijas veikšanai nepieciešamus priekšmetus - vingrošanas paklājus, pretizgulējuma matračus, klientu pārvietošanas ierīci - korseti, funkcionālās gultas gulošiem klientiem, fitnesa trenažieri.

Pērn noslēdzās aktivitātes "Darba tirgus institūciju infrastruktūras pilnveidošana" īstenošana un izveidojies finanšu līdzekļu ietaupījums 17 000 latu apmērā. Atbilstoši LM ierosinājumam valdība ir saskaņojusi ietaupījuma novirzīšanu uzlabojumiem valsts sociālās aprūpes centros.

ERAF līdzekļu pārdale uzlabos aprūpes apstākļus 80 "Aizvīķu" filiāles klientiem - cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Finansējumu novirzīs "Kurzemes" īstenotajam projektam "Sociālo pakalpojumu infrastruktūras un pakalpojumu attīstīšana Kurzemes reģionā" papildu darbību veikšanai un papildu rezultātu sasniegšanai filiālē "Aizvīķi".

Līdzšinēji šajā projektā filiālē "Aizvīķi" paredzēta ēkas rekonstrukcija, izveidojot jaunas telpas klientu izmitināšanai un nodarbināšanai, ka arī telpas darbiniekiem, iekšējo un ārējo inženiertehnisko tīklu nomaiņa un vides pieejamības uzlabošana, virtuves rekonstrukcija un telpu aprīkošana ar virtuves tehnoloģiskajam iekārtām. Aprīkojums klientu istabām un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai filiālē "Aizvīķi" līdzšinēji projektā nebija paredzēts.

Kopumā 2007.-2013.gada Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā infrastruktūras pilnveidošanai valsts sociālās aprūpes centros piešķirti 5 919 299 lati, tai skaitā 85% ir ERAF finansējums un 15% - valsts budžeta līdzfinansējums. Šo projektu īstenošana turpinās no 2009. līdz 2012.gadam.

Visos valsts sociālās aprūpes centros kopā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus saņem vairāk nekā 4500 cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem.

Pievieno komentāru

Priekulē