Tiek pie jauniem Krotes tautastērpiem

Krotes Kronvalda Ata pamatskolā, Bunkas pagastā, Priekules novadā, 2015. gadā īstenots LEADER projekts “Iz sentēvu lādes Dziesmu kalnā”. Projekta īstenošanas gaitā tika izgatavoti 3 Krotes brunči (melns vilnas audums ar ieaustu svītrainu joslu), 3 ņieburi (sarkans pusvilnas audums, kokvilnas odere, aizdare ar āķiem, apdare ar brokātu), 9 krekli (lina audums, tunikveida piegriezums), 9 pāri baltas kokvilnas mežģīņzeķes, 6 svītraini vilnas auduma brunči – Krotes brunču otrais variants.

Projekta mērķis – Iegādāties Krotes tautastērpus Bunkas pagasta folkloras kopai "Traistēni" – ir pilnībā attaisnojies, jo folkloras kopa 14 dalībnieku sastāvā ( kopas vadītāja Līga Strēle) ar ļoti labiem rezultātiem ir piedalījusies valsts rīkotajos folkloras konkursos un ir Skolu jaunatnes 11. dziesmu un deju svētku laureātu skaitā.

Projekta nosaukums: “Iz sentēvu lādes Dziesmu kalnā”

Projekta īstenotājs: Priekules novada dome

Adrese: "Krotes pamatskola", Krote, Bunkas pagasts, Priekules novads, LV-3444

Kontaktinformācija: projekta vadītāja – Inese Vītoliņa , tel.: 29296519, e-pasts: invi2@inbox.lv


*********************************************************

Biedrība “Liepājas rajona partnerība” aktīvi darbojas jau kopš 2006. gada, un tās darbības mērķis ir veicināt un atbalstīt sabiedrības iesaistīšanos lauku teritorijas attīstībā. Liepājas rajona partnerības teritorija ir viss bijušais Liepājas rajons.

No 2009. gada Liepājas rajona partnerība īsteno vietējās attīstības stratēģiju, kuras ietvaros katru gadu sludina atklātus projektu konkursus. “Leader” programmas ietvaros īstenoti jau teju 200 projektu.

Projektu rezultātā ir izveidoti bērnu un jauniešu aktīvās atpūtas un rotaļu laukumi, izveidoti un uzlaboti jauniešu centri, īstenoti projekti, kas saglabā dabas un kultūras mantojumu, izveidotas sociālo un sadzīves pakalpojumu vietas, biedrības iegādājušās pamatlīdzekļus savas darbības pilnveidošanai, kā arī izveidoti dažādi infrastruktūras objekti iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanai.

www.lrpartneriba.lv

20150619-1347-logo-26-06.jpg

Priekules novadā