Sestdien svinēs Ikara svētkus 2

8.augustā Priekulē notiks Ikara svētki, informēja Priekules novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītājs Gundars Venens.

8.augusta rītā jau no plkst.7 pilsētas ielās izies pūtēju orķestris. Plkst.10 no pašvaldības ēkas Saules ielā 1 sāksies svētku gājiens, kas virzīsies garām pastam, baznīcai un Zviedru vārtiem un marša ritmā sasniegs stadionu. Šī gada gājiena tēma ir "Dzīvo ar prieku!".

Plkst.10.30 stadionā sāksies pasākums "Prieka parāde", kuru vērtēs neatkarīgie eksperti - Liepājas cirks "Bez temata".

Svētku pasākumi norisināsies dažādās pilsētas vietās - gan pie Zviedru vārtiem, gan daudzfunkcionālajā sporta hallē, gan Priekules lidlaukā. Šogad bez spārnotajiem lidaparātiem plānota arī pacelšanās gaisa balonā no stadiona, ja to atļaus laika apstākļi. Skolas stadionā notiks "Ikara spēka spēles", bet Barona Korfa parkā - militarizētās sporta stafetes deviņās disciplīnās. Neiesaistoties komandās, būs iespēja uzkāpt umurkumurā, vizināties ar motocikliem un retro automašīnām, skatīties lidojošo modeļu šovu, radoši izpausties kādā darbnīcā vai vienkārši iepirkties un panašķēties vidusskolas garšas un smaržas alejā, kur jau no plkst.10 rosīsies tirgotāji.

Kultūras nama teritorijā paredzētas atrakcijas bērniem. Bez tradicionālajām izklaidēm ūdensbumbās, batutos, velokartos un piepūšamajās pilsētiņās notiks spēles un stafetes, vizināšanās ar ponijiem un balonu modelēšana, kā arī citas radošās izpausmes. Notiks arī divas leļļu izrādes.

Plkst.12 uz skatuves pie pils tornīša uzstāsies paši mazākie novada mākslinieki. Plkst.13 daudzfunkcionālajā sporta hallē notiks pasākums "Sadancošanas prieks", kurā Priekules deju kolektīvs "Duvzare" ielūdzis savus skatuves draugus no tuvienes un tālienes.

Skatuvē pie pils tornīša turpināsies dienas koncerti ar devīzi "Tauta klausās, dzied un dejo". Plkst.14.30 uzstāsies Toms Bokums ar draugiem, bet plkst.15.30 varēs klausīties Aināra Virgas ģitārspēli un Dzintara Beitāna vijoles skaņas. Plkst.16.30 Rucavas lauku kapela un danču klubs mēģinās iekustināt Ikara svētku publiku un mācīt dejot rucavnieku stilā.

Plkst.19 sporta hallē notiks lielais svētku koncerts "Intars Busulis priecē Priekuli!", kurā Busulis uzstāsies kopā ar "Abonementa orķestri" Kārļa Lāča vadībā.

Plkst.22 sāksies nakts balle, kurā pamīšus uzstāsies grupas "Ceļojums" no Smiltenes un "Brenča muzikanti" no Iecavas. Svētku kulminācijā paredzēts pusnakts ugunsšovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ikars

Savlaik Maslovskis,ieviesa labu pasakumu Priekulē.

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 17:55

Ikars

Nē, tā bija nelaiķa Melluma ideja, Viesturs atbalstīja...

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 18:22

Priekules novadā