Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk administratīvo lietvedību par piketu pie Priekules novada domes 15

Ir uzsākta administratīvā lietvedība, lai noskaidrotu visus apstākļus saistībā ar to, vai ceturtdien pikets pie Priekules novada domes pret kažokzvēru audzētavas būvniecības ieceri ir bijis sankcionēts, portāls noskaidroja Valsts policijā. Citi pārkāpumi neesot konstatēti.

Biedrības "Dzīvnieku brīvība" pārstāvji, kas ceturtdien pie domes pauda savu attieksmi pret kažokzvēru būvniecības ieceri, gan policistam, gan domes pārstāvjiem vairākkārt norādīja, ka tas ir protests, nevis publiski izsludināts pikets, kas būtu jāpieteic pašvaldībā. Turklāt neesot iespējams pieteikt piketu likumā noteiktajā termiņā (ne vēlāk kā 10 darbdienas pirms attiecīgā pasākuma norises), ja novada dome tad vēl nav izsludinājusi, kur notiks domes sēde un kāda būs tās darba kārtība.

Likums "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" pirmajā pantā definē, ka "Pikets ir pasākums, kura laikā viens vai vairāki cilvēki publiskā vietā ar plakātiem, lozungiem, transparentiem vai citiem atribūtiem pauž kādas idejas un viedokļus, bet kura gaitā netiek teiktas runas vai uzrunas". Likuma 12. panta otrais punkts nosaka: "Organizators iesniedz pieteikumu par piketa rīkošanu, ja pikets tiek publiski izsludināts".

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Opozīcija

Kāds pikets? Nesaprotu, ko tir darīja policija.Nu jau no savas ēnas baidās!

pirms 6 gadiem, 2013.11.01 15:00

Smieklīgie

Vissmieglīgāk izskatījās Razma un Jablonska, kuri prasīja saskaņot piketu ar pašvaldības domi. Paši šie ''kundziņi'' zināja, kad tika izziņota sēde un tā publiskota visiem, bet saskaņojumu jau prasa desmit dienas iepriekšs. Te izskatās, ka paši nezin, ko prasa. Un kurš likums aizliedz pastaigāties pie domes pirms sēdes ar plakātu, tāpēc jau tas Priekules ments to saprata un neko nevarēja izdarīt, vienīgi paprasīt uzrādīt dokumentus, bet tas arī bija nelikumīgi, jo tie rīdzinieki labi zināja savas tiesības.

pirms 6 gadiem, 2013.11.01 15:20

Varenie

Redziet, Jablonska aliass Priekules Angele Merkele vēlas sevi iemūžināt vēsturē līdzīgi kā Lukašenko Baltkrievijā un Putins Krivijā. Neko neatļaut, neko rīkot, visu saskaņot. Bet tas bija protests, nevis publiski izsludināts pikets. Razmam un Jablonskai jāizlasa likums un, galvenais, jāsaprot tas, ja vispār ir spējīgi to izdarīt. Ļoti smieklīgi izskatījās, kad šīs divas ''amatpersonas'' savā varenībā un pārākuma apziņā metās pie protestēt ar saukli, kas atļāva, kur ir saskaņojums. Ko jūs te iedrošināties, jums nav atļaujas. Smieklīgi.

pirms 6 gadiem, 2013.11.01 15:30

atbilde

Razmam un Jablonskai jāizlasa likums, diemžēl tāds jēdziens viņiem ir svešs, tas sen ir pierādījies !!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.11.01 18:57

Ūdele

Beidziet vienreiz ..irst, par spiidzinashan, nogalinashan, johaidi, vistas jus nespiidzin turot aiz zhoga, cuukas nespiidzin turot ierobezhotaa vietaa, lai atraak uzbarojas, govis nespiidzina, turot staljos...pec tam gan vistas, cuukas, trushus, u.t.t. nokaujot, un no trushu aadinjam gan cepures, gan kazhokus taisaat.........Tiesham shauras pieriites esat, vismaz laukos buus darbvietas, nedaudz, bet buus.......bet tas jau juus neinterese,sanjemt pabalstus un uz tochku peec ljergas.

pirms 6 gadiem, 2013.11.01 19:28

nu gan

Piketēja par to, lai Priekules novadā nav darbs iedzīvotājiem? Lai tak būvē, būs darbs, būs naudiņa.

pirms 6 gadiem, 2013.11.01 19:39

Kārklu vācietis

Drusku smiklīgs izskatījas tas pikets.Kur pretinieku savākto vairāk kā simts neatbalstītāju klātbūtne?Trīs dienu par maz,lai nokļūtu līdz domei.Vietējos tak Jablonska ar ,piedodiet,sūdainu koku nedzenātu.Galvaspilsētas Švaukstiem ko spalvas spodrināt un zvārguļus(plakātus)kratīt.

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 07:20

Švauksti

Švauksti jāmeklē tepat uz vietas, nevis rīdziniekos. Kārklu vācietis jau sevi ļoti raksturīgi sevi atklāja, kā provinciālu un mazizglītotu radījumu.

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 10:44

seja

labi , ka rīdzinieki kaut ko saprot , ne jau mūsu Priekules dome, kura baidās no visa kā , kārklu vācietis noteikti no domes bandas

pirms 6 gadiem, 2013.11.03 20:59

Kārklu vācietis

Nu ļooti jau gribētos,bet neņem bandā.

pirms 6 gadiem, 2013.11.03 22:07

Kārklu vācietis

Tamdēļ jau arī nebraukāju uz Rīgu un nemācu turienes kundziņus,kā viņiem jādzīvo.Tas tiesa,pa kādam Švaukstam gadās arī uz vietām

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 18:13

Švauksti

Tāpēc jau Kārklu vācietis ir tāds aprobežots, ka nekur nebrauc, neko neredz, neko nezin kas vispār pasaulē notiek. Cilvēki brauc netikai savas valsts ietvaros, bet pat uz citām valstīm un kontinentiem, lai izteiktu savas domas un uzskatus. A te viens kārklu vācietis mucā audzis un pa spundi barots. Tikai vienvirziena domāšana, kā zirgam ar klapēm uz acīm.

pirms 6 gadiem, 2013.11.03 13:59

Kārklu vācietis

Lai braukātu apkārt ,man pašam jānopelna biļetei,bet nav darbavietu.Domājat tak pretēji man,tad jau ar vienā virzienā.Bet ar Diogenu mani nevajag salīdzināt (ha-ha).

pirms 6 gadiem, 2013.11.03 17:24

Liepājnieks

Bet dzīvniekus pamocīt gan nekas nebūtu pret, tad jau arī biļetei sanāktu?

pirms 6 gadiem, 2013.11.03 23:48

Kārklu vācietis

Nu lūk,pieteicies pirmais skatītājs,gatavs pat maksāt par gūto baudu.

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 10:23

Priekules novadā