Sacentīsies anekdošu stāstītāji

Kronvalda Ata Krotes pamatskolā turpinās dalībnieku atlase anekdošu stāstnieku konkursa finālam, informē folkloras kopas “Traistēni” vadītāja Līga Strēle.

Piektdien skolā notiks viena no kārtām, lai noskaidrotu pretendentus, kas varētu piedalīties konkursa finālā Rīgā. Līdz 19. martam Krotē jāatrod pārliecinošākie anekdošu stāstītāji.

1. aprīlī labākie no visas Latvijas pulcēsies Rīgā, lai pierādītu savu atraktivitāti, valodas skaidrību, domas izpratni, stāsta L. Strēle. Ja izdosies atrast finansējumu, krotenieki arī šogad varētu doties uz galvaspilsētu, lai apliecinātu savu varēšanu.

Konkursā skolā iesaistījušies visu klašu audzēkņi. Anekdotes stāstot gan par čukčiem, gan zaķīšiem, gan citām lietām, secina L. Strēle.  

Krotenieki jau vairākkārt pierādījuši, ka anekdotes stāstīt viņi prot. Veiksmīgi konkursā iepriekš startējuši Rūdis Strēlis, Mārtiņš Dargužis. Jaunākajā grupā labs anekdošu stāstītājs ir Dāvis Bekmanis.

Anekdotes stāstīt neesot nemaz tik vienkārši, jo katrā vecumā smejas par citām lietām. Krotē nesmejas par to, par ko smejas Rīgā, novērojusi skolotāja. Tāpēc esot augstākā klase, ja stāstnieks prot pārorientēties un pielāgoties publikai. Finālistiem jāzina vismaz 35 anekdotes, skaidro L. Strēle.

Pievieno komentāru

Priekules novadā