Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priekulniece Anna Šiline gadu mācīsies Amerikā

Priekules vidusskolas 10. klases absolvente Anna Šiline nākamo mācību gadu aizvadīs ASV, kur dzīvos un mācīsies. Tas būs iespējams, pateicoties veiksmīgajam jaunietes startam apmaiņas programmā, ko pilnībā finansē ASV valdība, informē Priekules pašvaldība.

''FLEX'' apmaiņas programmai no Latvijas pieteicās 457 skolēni, no kuriem 98 iekļuva pusfinālā. Anna ir to 14 skolēnu vidū, kas izcīnīja stipendiju un dosies uz Ameriku.

Pietiekšanās procedūra bijusi gara un diezgan piņkerīga, atzīst Anna. Satraukumu un sarežģījumu tās gaitā nav trūcis, taču galu galā viss beidzies laimīgi. Vēl jūlijā meitenei jādodas uz sagatavošanās nometni Lietuvā Viļņa apkaimē. Augustā lidojums uz Ameriku, kur būs jāpavada 10 mēneši bez pārtraukuma – Anna atgriezīsies Latvijā nākamā gada jūnijā.

''Ja Anna ko ļoti grib, viņa cīnīsies līdz pēdējam. Ļoti mērķtiecīga, enerģiska – liekas, šī meitene var visu. Viņa dzied, dejo, piedalās popielā, jaunsardzē – reizēm pat jābremzē, lai nebūtu visa par daudz,'' savu audzēkni raksturo angļu valodas skolotāja Zaiga Strelēviča. Lieliskās angļu valodas zināšanas ļoti palīdzējušas, lai Anna izcīnītu šo iespēju.

''Kopumā nedaudz bail, bet tomēr ir priecīgi,'' savas šā brīža sajūtas raksturo Anna. Līdz šim ceļojusi vien uz valstīm, kas apkārt Latvijai – Poliju, Zviedriju, Krieviju. Lidojusi ar lidmašīnu nekad vēl nav, tāpēc nedaudz uztraukums arī par to. Anna dosies uz Ņujorkas štatu. Viņu uzņems viesģimene, kurā ir mamma, tētis un divas māsas. Meitene jau iepazinusies ar ģimeni, skolas piedāvājumu. No iespējas mācīties 11. klasē Latvijā tālmācībā viņa gan izvēlējusies atteikties – tas būšot pārāk sarežģīti. Gribas izbaudīt pilnībā piedāvāto Amerikā. Pēc atgriešanās būs jāmācās 11. klasē jau ar citiem klases biedriem, viņa pasmaida.

Meitene apņēmības pilna izturēt garo atšķirtību no ģimenes. ''Gan jau būs brīži, kad paraudāšu spilvenā, bet tas viss piederas pie lietas.'' Anna saka lielu paldies ģimenei, kura viņu ļoti atbalsta.

''FLEX'' apmaiņas programmu finansē ASV valdība, Latvijā to pārvalda ''American Councils for International Education'' ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Programmas mērķis ir veicināt starpkultūru izpratni starp Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotājiem un reģiona valstīm. 2017./2018. mācību gadā aptuveni 800 skolēni no dažādām valstīm izmantos iespēju dzīvot viesģimenē un mācīties Amerikas vidusskolā.

Pievieno komentāru

Priekules novadā