Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priekules vidējās paaudzes deju kolektīvam izvēlas nosaukumu "Duvzare" 1

Priekules jaunizveidotajam vidējās paaudzes deju kolektīvam izvēlēts nosaukums "Duvzare". Pirmā "atrādīšanās" Priekulē notika valsts svētku koncertā 18. novembrī ar "Klabdanci", bet 30. novembrī paredzēta uzstāšanās Saldus kultūras centrā.

"Priekule atrodas tādās kā krustcelēs, vietvārdi ir ļoti lokāli, grūti attiecināmi uz visu novadu," pastāsta kolektīva vadītāja Inga Leive-Levite. Nosaukuma meklējumos bijuši visādas idejas - jautrībai fiksēts arī variants "Sudraba rieksti". Vidējās paaudzes deju kolektīviem Latvijā izplatīti ir "Luste" un "Sānsolis", no katra nosaukuma vismaz pa seši, bet priekulnieki gribējuši atrast ko pamatīgāku un pieķērušies "Duvzarei" kā senam apvidum, kas skar arī daļu Priekules novada.

Kolektīvs uz mēģinājumiem sanāk svētdienās Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē, taču tiek apsvērta doma mēģināt divreiz nedēļā. Ja kādu iemeslu dēļ netiek vienu svētdienu, paiet divas nedēļas līdz nākamam un tad, pēc vadītājas teiktā, viss jāsāk no sākuma. Mēģinājums ilgst 3-3,5 stundas, "līdz slapjiem krekliem", piebilst viena no dejotājām Liene Braže. "Tas tiešām ir sen lolota sapņa piepildījums. Noskrējiens jau mums ir liels, bet arī gandarījums liels. kas reiz ir dancojis, tas jau mierā nevar nosēdēt." Pašiem savu skatuves tērpu vēl neesot, bet veiksmīgi varot "ielīst" jauniešu kolektīva tērpos, ko laipni aizdod kultūras nams. Savukārt nākamgad jau apsolīti jauni krekli.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

..

Lai jaunajiem dejotājiem veicas :) Prieks, ka Priekulē ir jauns, spara un gribēšanas dejot pilns kolektīvs :)

pirms 6 gadiem, 2013.11.20 22:02

Priekules novadā