Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priekules novadā maijā mainisies ūdensapgādes un kanalizācijas tarifi 2

Priekulē no 1.maija par ūdensapgādes un kanalizācijas tarifiem būs jāmaksā 2,76 eiro par kubikmetru, liecina biedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publicētā informācija.

SPRK padome apstiprinājusi jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus SIA "Priekules nami". Līdz ar to no 2019.gada 1.maija "Priekules nami" ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāji par ūdensapgādes pakalpojumu kubikmetru maksās 1,03 eiro, bet par kanalizācijas pakalpojumu kubikmetru - 1,73 eiro. Apstiprinātajos tarifos nav iekļauts pievienotās vērtības nodoklis. Regulators tarifu projekta izskatīšanas laikā panācis tarifu samazinājumu kopumā par 0,28 eiro, salīdzinot ar komersanta sākotnēji iesniegtajiem ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem, vēsta LETA.

SPRK skaidro, ka līdz šim Priekules novadā netika piemēroti vienoti ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi Priekules pilsētai un Priekules pagasta un Virgas pagasta ciemiem. Priekules pilsētas iedzīvotājiem tika piemēroti "Priekules pakalpojumi" tarifi, savukārt Priekules un Virgas pagasta ciemos - Priekules novada domes apstiprinātās maksas. "Priekules nami" iesniedza tarifu projektu regulatorā izskatīšanai, lai piemērotu vienādus tarifus visiem ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem. Vienādu tarifu piemērošanu atbalsta arī Priekules novada pašvaldība.

Pašreiz Priekules pilsētā par ūdensapgādes pakalpojumiem jāmaksā 0,7 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), tajā pašā laikā Kalnenieku ciemā - 0,54 eiro, Priekules pagasta viensētā "Altajs" - 0,57 eiro, Priekules pagasta Saulaines ciemā - 0,61 eiro, Mazgramzdas ciemā - 0,66 eiro, Virgas pagasta Purmsātu ciemā - 0,67 eiro, Virgas pagasta viensētā "Mazdzērves" - 0,91 eiro, bet Virgas pagasta centrā, Virgas skolā, Mazadatiņās un Maztornīšos - 1,08 eiro par kubikmetru.

Savukārt kanalizācijas pakalpojumi šobrīd maksā 1,18 eiro par kubikmetru.

Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli par "Priekules nami" iesniegto tarifu projektu, SPRK 2018.gada 19.decembrī Priekules pilsētā organizēja uzklausīšanas sanāksmi.

Ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektā no kopējām ūdensapgādes pakalpojumu izmaksām 9% veido pamatlīdzekļu nolietojums, 46% - personāla izmaksas, 3% - pamatlīdzekļu uzturēšanas un remontu izmaksas, 36% - pārējās saimnieciskās darbības izmaksas, 6% - nodokļu maksājumi.

Kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektā no kopējām kanalizācijas pakalpojumu izmaksām 26% ir pamatlīdzekļu nolietojums, 45% - personāla izmaksas, 1% - pamatlīdzekļu uzturēšanas un remontu izmaksas 27% - pārējās saimnieciskās darbības izmaksas, 1% - nodokļu maksājumi. Rentabilitāti abos tarifu projektos komersants iekļāvis 7% apmērā.

"Firmas.lv" dati liecina, ka Priekules novada pašvaldības kapitālsabiedrības "Priekules nami" apgrozījums 2017.gadā bijis 529 509 eiro, bet peļņa sasniegusi 15 963 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

maksātājs

Skaidri ir redzams ka puišelis grib pacelt personālam algas.

pirms gada, 2019.03.24 08:27

Priekules novadā