Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priekules novadā Lāčplēša dienu atzīmēs Aizvīķos

Novembra svētku nedēļa Priekules novadā sāksies ar Lāčplēša dienas atzīmēšanu Aizvīķos. Aizvīķu parkā atrodas Lāčplēša piemiņas akmens, kas jau vairākus gadus kā magnēts pievelk skolu jaunatni uz Lāčplēša dienas svētku sarīkojumiem. Šo pasākumu aizsāka Gramzdas skolas direktors Henrijs Ķeružis un arī šogad viņš ir viens tā organizatoriem.

Lai sagatavotos 11. novembrim, novada Tūrisma organizatore Daiga Egle kopā ar senlietu krātuvju vadītājiem daudz laika veltījuši, lai pētītu vēstures faktus un detaļas, kā Priekules novads saistīts ar Lāčplēša ordeņa kavalieriem. Tāpēc jau 8. novembrī pētnieces apsekos novadā esošās kavalieru kapa vietas, sakops tās, uzliks ziedus un aizdegs svecītes.

Gramzdā joprojām dzīvo Lāčplēša ordeņa kavaliera Zemuela Timbara dēls Jānis, kas varētu dalīties atmiņās par sava tēva gaitām gados, kad izšķīrās Latvijas pastāvēšanas liktenis. Arī šo tikšanos piemiņas kopēji paredzējuši 8. novembrī.

Savukārt 11. novembrī pulksten 16 Gramzdas, Kalētu, Krotes, Priekules, Purmsātu un Virgas skolēni ieradīsies Aizvīķos ar skolotāju rosinātām un sagatavotām prezentācijām par Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem. Šī pasākuma daļa norisināsies Smēdes laukumā, kur tiks uzstādīts arī ekrāns prezentācijai. Pēc tam ar iedegtām lāpām un karavīra solī visi dosies Aizvīķu parkā pie Lāčplēša akmens, kur jauniešus uzrunās Priekules pašvaldības priekšsēdētāja Vija Jablonska, ar īsu svētbrīdi kalpos Priekules batistu draudzes sludinātājs Mārcis Zīverts, folkloras ansambļi, kā arī kopīgi tiks dziedātas kara laika dziesmas. Zemessardze nodrošinās piemiņas salūta zalvi.

Svinīgajā noskaņojumā V. Jablonska novada skolām un bibliotēkām pasniegs grāmatu „Atmiņu Daugava”. Fotoalbums veltīts tiem likteņiem, kas tika salauzti mūsu kopējās labklājības celšanas vārdā, un paaudzei, kurai nekad nebūs lemts skatīt Daugavu tādu, kādu to savām acīm skatīja mūsu vecāki un vecvecāki. Lai arī Daugava plūst tālu no Priekules novada, notikumi, kas saistīti ar likteņupi, svarīgi katram mūsu zemes iedzīvotājam.

Pasākuma izskaņā visi klātesošie varēs nobaudīt karavīru zupu no lauku virtuves.

PASĀKUMA PLĀNS

Gundars Venens, Priekules novada Kultūras vadītājs

Pievieno komentāru

Priekules novadā