Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priekules novada jaunieši piedalīsies patriotiski militārā spēlē

Piektdien, 8. novembrī, Priekulē drosmīgi un zinātkāri jaunieši piedalīsies patriotiski militārā spēlē „Jaunie Latvijas sargi”, kur varēs pierādīt izturību, zināšanas un komandas saliedētību,  izdzīvojot Bermontiādes notikumus pirms 100 gadiem. Pasākuma svinīga atklāšana notiks pulksten 10 pie Priekules vidusskolas.

Lai piedalītos spēlē, jauniešiem bija jāaizpilda anketa mājas lapā https://jaunielatvijassargi.lv/, jāatbild uz vēstures jautājumiem un jāuzraksta motivācijas vēstule. Jauniešu rakstītais liecina par patriotismu un interesi par Latvijas vēsturi un Brīvības cīņu notikumiem, informē projekta koordinatore Sandra Galgāne.

Komanda „ Krotes Patrioti” no Krotes Kronvalda Ata pamatskolas savā motivācijas vēstulē raksta: “Viņi, kuru piemiņu šodien godinām, deva mums piemēru karstai vienotai gribai uz vienu mērķi - uz Tēvu zemes drošību un labklājību. Justies kā viens, justies kā tautai! Lai šodien, šinī laikā tas atkal atskan pār visiem Latvijas mežu galiem un kalniem. Mēs lepojamies ar savu tautu, savas tautas pagātni un tagadni. Mēs mīlam Latviju!”
 
Priekules vidusskolas un Saldus Tehnikuma apvienotās komandas “Kurzemniek' ” jauniešu motivācija ir sekojoša: “Komanda '' Kurzemniek' '' sastāv no sešiem aktīviem, dzīvespriecīgiem, patriotiskiem un ļoti motivētiem jauniešiem. Mēs ļoti vēlamies piedalīties šajās sacensībās, jo zinām, ka tiks iegūtas pozitīvas emocijas, varēsim interesanti pavadīt viens ar otru kopā dienu, iegūt jaunus draugus, pārstāvēt Priekules vārdu. Šīs sacensības ir lielisks pasākums, lai vairotu mūsu patriotismu. Katrs mūsu komandas dalībnieks ir unikāls.”

Savukārt komanda “Skarbie piektie” no Priekules vidusskola raksta: “Gribam pierādīt, kad mēs varam tāpat kā lielie nostartēt, parādīt savas zināšanas, prasmes un kolektīvo garu, jo vecumam nav nozīmes. Tik viegli nepadosimies, cīnīsimies kā mūsu senči pirms 100 gadiem - par uzvaru! Esam veikli, stipri, izturīgi, vienoti un komunikabli. Patīk viss jaunais un nezināmais. Tāpēc arī piedalāmies!”

Pasākuma laikā Latvijas armijas karavīru vadībā jaunieši sešās darbnīcās apgūs Brīvības cīņu vēsturi, armijas disciplīnu, komandu došanu un izpildi, tuvcīņas elementus, ievainoto aprūpi un pirmo medicīnisko palīdzību, šaušanu, slēptu pārvietošanos pēc kartes un kompasa, kā arī ierindas mācību. Pēc apgūtajām mācībām notiks praktiska zināšanu un prasmju pārbaude – misija „Atbrīvo Priekuli!”, kas simulēs 1919. gada Brīvības cīņas, kur jaunieši varēs praksē pielietot apgūtās zināšanas un iemaņas.

1.vietas ieguvēji balvā saņems jūras ceļojumu visai komandai uz Stokholmu kopā ar TALLINK.

Komandu veikumu vēros un pasākumu vadīs ielu vingrošanas kustības iniciators un līderis, grupas „Gainfast” solists Kaspars Zlidnis.

Spēles mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība, izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

Pasākuma dienas kārtība:
8:30 Dalībnieku ierašanās un reģistrācija
10:00 Pasākuma svinīga atklāšana
10:15 – 12:10 Nodarbības
12:15 – 12:45 Pusdienas
13:00 – 16:20 Misijas skrējiens “Atbrīvo Priekuli!”
17:00 Noslēguma ceremonija, rezultātu paziņošana, apbalvošana

Spēle jauniešiem ir bez maksas. To organizē Priekules novada pašvaldība sadarbībā SIA “Gimnasium”. Spēli atbalsta Tallink, NRJ PRINTING, Flora Maiznīca, Nacionālie bruņotie spēki un Ezerkauliņi.

Pasākumā piedalīsies jaunieši no Krotes Kronvalda Ata pamatskolas, Kalētu mūzikas un mākslas pamatskola ieradīsies 6 komandu sastāvā, Priekules vidusskolas un Saldus tehnikuma apvienotā komanda, Vaiņodes vidusskolas, Virgas pamatskolas un vairākas komandas no Priekules vidusskolas.

Pievieno komentāru

Priekules novadā