Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priekules novada iedzīvotājus aicina doties dabas vērošanas pārgājienā

Priekules novada iedzīvotājiem un viesiem šajā pavasarī iespējams doties dabas vērošanas pārgājienos kopā ar bioloģijas ekspertu Ritvaru Rekmani. Šobrīd plānoti četri pārgājieni, informē Priekules novada dome.

Interesentiem, kas dažādu iemeslu dēļ nevarēs ņemt dalību šajos pārgājienos jau drīzumā būs pieejami materiāli par putnu vērošanas maršrutiem novada mājaslapā.

Putnu un tauriņu vērošana Priekulē, 6. maijā

Priekules pilsētu veido daudzveidīgi biotopi un vides elementi, kas rada piemērotas barošanās un ligzdošanas vietas dažādiem putniem. Kopā maršrutā novērotas 123 putnu sugas. Maija sākumā iespējams novērot gan migrējošos putnus, piemēram, brūnspārnu ķauķi, gan ligzdojošus, piemēram, vidējo dzeni.

Maršrutā visvairāk sastopamas pilsētas un meža putnu sugas. Teritorijā sastopamas aptuveni 50 tauriņu sugas, bet pavasarī iespējams novērot ne vairāk kā 20.

Putnu vērošanas pārgājiens notiks no pulksten 8 līdz 11, tikšanās pie Priekules vidusskolas, pulksten 8. Tauriņu vērošanas pārgājiens 6. maijā no pulksten 12 līdz 15, tikšanās pie Priekules mūzikas un mākslas skolas, pulksten 12. Grupā 10-12 cilvēki. Ziedojums 5 eiro, bērniem līdz 15 gadu vecumam bezmaksas.

Iekļauti gida pakalpojumi (3 stundas), teleskopa izmantošana, maršruta apraksts un teritorijas sugu saraksts. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta pa tālruni 28256131, vai rakstot kurzemesputni@gmail.com.

Putnu un tauriņu vērošana Aizvīķu meža parkā 7. maijā

Teritorijā sastopama lielākā daļa Latvijas meža putnu. Kopā maršrutā novērotas 96 putnu sugas.

Pavasarī Aizvīķu muižas parkā un mežā ligzdo septiņas zīlīšu, piecas meža strazdu un sešas dzeņu sugas. Teritorijā sastopamas aptuveni 50 tauriņu sugas, bet pavasarī iespējams novērot ne vairāk kā 20. Tauriņus visvieglāk konstatēt uz stigām un meža laucēs, kur tie izplestiem spārniem slidas saulē. Putnu vērošanas pārgājiens no pulksten 8 līdz 11, tikšanās pie ''Pagastnama''.

Tauriņu vērošanas pārgājiens notiks no pulksten 12 līdz 15, tikšanās pie ''Pagastnama''. Grupā 10-12 cilvēki. Ziedojums 5 eiro, bērniem līdz 15 gadu vecumam brīva. Iekļauti gida pakalpojumi (3 stundas), teleskopa izmantošana, maršruta apraksts un teritorijas sugu saraksts Iepriekšēja pieteikšanās obligāta pa tālruni 28256131, vai rakstot kurzemesputni@gmail.com.

Lūdzu nodrošināties ar vēju un mitrumu aizturošu apģērbu un pārgājienam piemērotiem apaviem, iespēju robežās pašiem ar savu binokli un fotoaparātu.

Pievieno komentāru

Priekules novadā