Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priekules novada domē būs deputātu maiņa 3

Ruta Balode, kura Priekules novada domē tika ievēlēta no Nacionālās apvienības saraksta, ir uzrakstījusi iesniegumu, lai noliktu deputātu pilnvaras un paliktu Virgas pagasta pārvaldes vadītājas amatā, apstiprina domes priekšsēdētāja Vija Jablonska.

Nākamā deputāte, kura pēc vēlēšanu rezultātiem varētu stāties R. Balodes vietā, ir nodarbinātības valsts aģentūras darbiniece Alda Binfelde, kura bija deputāte arī iepriekšējā sasaukumā.

R.Balode jau pirms pašvaldību vēlēšanām izteicās, ka dos priekšroku pārvaldnieces amatam, jo tas nav savienojams ar deputāta pienākumu pildīšanu, taču jaunā sasaukuma pirmajā sēdē vēl piedalījās un balsoja gan par domes priekšsēdētāju, gan vietnieku un komitejas sastāviem. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Pašvaldību departamenta direktore Liene Kristapsone skaidro, ka Likums par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā pieļauj šādu situāciju - 8. panta 1. punkts paredz septiņu dienu periodu, kura laikā jāinformē rakstiski, ka ieņem amatu, kas nav savienojams ar valsts amatpersonas amatu, vai arī  jāuzteic darba attiecības, kas nav savienojamas ar deputāta statusu. Ja domes sēde notiek šajā septiņu dienu periodā, deputāts var piedalīties balsojumā neatkarīgi no ieņemamā amata.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lomārs

Kā jūs te visi nesaprotat, ka Jablonska veidoja savu sarakstu tikai no tādiem, kuri izvilka viņu. 4 skolu direktori, viena kultūras nama direktore, 2 pašvaldības darbinieki, R.Balode-pagasta pārvaldniece, kura it kā sākumā ''NEZINĀJA'', ka nebūs deputāte. Visi šie cilvēki ir padoti darba attiecībās domes priekšsēdētājai un atrodas nepārtrauktā interešu konfliktā, kā novada domes algoti darbinieki. Kas viņi par deputātiem? Padomājioet paši.

pirms 6 gadiem, 2013.06.24 19:30

Priekules novadā