Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priekules Mūzikas un mākslas skolas jaunieši viesojušies Īslandē

Priekules Mūzikas un mākslas skolas delegācija no 26.aprīļa līdz 1. maijam devās braucienā uz Īslandi, kur turpinājās projekts "Ziemeļvalstu mākslas skaistums piesaista, apvieno un iespaido", kas finansiāli tika atbalstīts Eiropas programmas Nordplus junior mobilitātes aktivitātē.

Projektā kopā ar mūsu skolu piedalās Lihulas Mūzikas un mākslas skola no Igaunijas un Hofsosas vokālā skola no Īslandes. Igaunijā mēs tikāmies pagājuša gada oktobrī, bet šī gada jūlijā visi dalībnieki satiksies Latvijā uz projekta noslēgumu.

Īslandē aizritēja iespaidiem un piedzīvojumiem bagātas dienas. Mēs priecājāmies par vienreizējiem dabas skatiem ar kalniem, okeānu, Īslandes zirgu ganāmpulkiem, vēju, kas pārsteidza pat mūs, kas esam pieraduši pie vējainiem laika apstākļiem. Mēs izbaudījām "Zilās lagūnas" dabīgi karsto avotu ezeru  un peldēšanos baseinos brīvā dabā, kad ārā gaisa temperatūra ir tikai + 5C. Jauniešiem bija iespēja jāt ar Īslandes zirgiem.

Tās bija ļoti aktīvas, muzikālas un radošas dienas. Ekskursijas uz jauno un moderno Īslandes mūzikas halli "Harpu" Reikjavikā, Vikingu muzeju, Roņu muzeju, apmeklējām Sautarkokuras amatiermākslas centru un īslandiešu mākslinieku Tolli un Sossa izstādi.

Visi projekta dalībnieki piedalījās vairākās muzikālās  darbnīcās. Interesanta bija  dziedāšanas radošā darbnīca peldbaseinā. Dziesmu laboratorijā sacerējām kopīgu dziesmu ar vārdiem angļu, latviešu, igauņu un islandiešu valodās. Rezultātā tapa šīs dziesmas CD  ieraksts, kā arī izpildījām to  kopīgajā koncertā. Ar sajūsmu īslandieši uzņēma mūsu sagatavoto koncertprogrammu ar latviešu tautasdziesmām, instrumentāliem skaņdarbiem dziedātāju, ģitāristu un zvanu ansambļa izpildījumā.

Esam atgriezušies mājās ar neaizmirstamām sajūtām par īslandiešu ģimeņu sirsnību un viesmīlību, par jaunajiem draugiem un unikālo Īslandes dabu.

Vairāk foto Priekules novada mājaslapā.

Pievieno komentāru

Priekules novadā