Priekules dejotāji lepojas ar paveikto 6

Šā gada 21.martā, gandrīz mēnesi agrāk, kā citus gadus, Nīcas kultūras namā notika Liepājas Deju apriņķa deju kolektīvu skate. Un nu jau otro gadu tajā piedalījās arī Priekules kultūras nama VPDK „Duvzare”.

Tika dejotas divas dejas – izlozes un izvēles. Lai arī šogad obligātais repertuārs nebija no vienkāršajiem, visas četras dejas līdz skatei bija apgūtas un precizētas. Kolektīva Laimīgā roka Oļegs kā izlozes deju izvilka Guntas Skujas deju „Visu dienu Jumi dzinu”, savukārt, apspriežoties ar kolektīva dalībniekiem, tika izdarīta otras dejas izvēle, un tā bija Rutas Paulsones „Rudzu maize, kviešu maize”. Zvaigžņu labvēlīgais stāvoklis un gada garumā ieguldītais darbs, kā arī kolektīva dejas mīlestība un dejotprieks deva rezultātu I pakāpes diplomu, nopelnot 43.2 punktus un ieņemot 2.vietu savā grupā, aiz muguras atstājot kolektīvus ar daudz lielāku pieredzi no Gaviezes, Nīcas, Durbes, Pāvilostas un Liepājas.

Prieku vēl lielāku dara tas, ka šogad dejas vērtēja ļoti stingra žūrija no Latvijas Nacionālā kultūras centra – Jānis Purviņš, Jānis Ērglis, Gunta Skuja, Zanda Mūrniece un Gunta Raipala.

Žūrijas loceklis J. Purviņš pirmo gadu ir arī Liepājas deju apriņķa virsvadītājs. "Bija satraukums par to, kā izskatīsies, cik gatavi būs dejotāji parādīt ziemas sezonā apgūto. Svarīgi ir ne tikai tehniski pareizi izpildīt deju soļus, bet arī patiesi izdzīvot emocijas," viņš pastāsta. Šaubām un satraukumam gan nebija pamata. ""Duvzares", "Bangas" dejotāji, "Rucavietis" un Grobiņas "Sudmaliņas" parādīja augstu meistarību, kas arī atspoguļojās rezultātos. Šie rezultāti parāda deju apriņķa pašreizējo līmeni, kas ir pat ļoti labs." Pēc skates Jānis Purviņš atzīmēja savas trīs deju „pērles” no visu kolektīvu dejotajām 46 dejām, starp tām arī „Duvzares” dejotā deja „Visu dienu Jumi dzinu”!

VPDK „Duvzare” saka lielu paldies Priekules novada pašvaldībai par finansiālu un morālu atbalstu, Priekules daudzfunkcionālas sporta halles vadībai un darbiniekiem par pretīmnākšanu un Priekules kultūras nama sieviešu korim par izlīdzēšanu ar tērpiem.

VPDK „Duvzare” vadītāja Inga Leive-Levite

Skatē piedalījās arī daudzu citu novadu dejotāji. Informācija pieejama novadu mājaslapās - www.nica.lv, tāpat deju kolektīvu mājaslapās kā www.vergalite.webs.com un www.liepu.lv par Liepājas dejotājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Inga

Nu nāc nodejo to lieko spriedzi. Paliks vieglāk.

pirms 6 gadiem, 2015.03.25 09:36

Ingai

...to Tu pēc savas pieredzes?

pirms 6 gadiem, 2015.03.25 12:59

pensionāre

Paldies dejotājiem,lai jums viegls solis arī uz priek'dienām. skaisti padejojiet arī Priekulē.

pirms 6 gadiem, 2015.03.26 11:17

Priekules novadā