Priekules bibliotekāri gūst pieredzi Lietuvā 1

Vakar, 24. aprīlī, Lietuvas pusē notika trešais pieredzes apmaiņas seminārs bibliotekāriem, informē Priekules novada pašvaldības Kultūras vadītājs Gundars Venens.

Viņš norāda, ka starp Priekules un Skodas pašvaldībām jau vairākus gadus ir izveidojusies laba sadarbība kultūras, izglītības un sporta jomā notiek jau vairākus gadus. Pavasarī norit pieredzes apmaina starp bibliotekāriem.

"Pirms gada Skodas rajona centrālās bibliotēkas vadošie speciālisti iepazinās ar bibliotekāru darba ikdienu Priekules novada bibliotēkās. Šogad Lietuvas kolēģi akcentēja lauku bibliotekāru darba ikdienu. Tikšanās notika gleznainajā akmens pilsētā Mosēdē un netālu esošajā ciematā Šaukļos," pastāsta G. Venens.

"Viena no Mosēdes aktualitātēm ir telpu jautājums. Padomju ēras beigu posmā līdz galam neuzbūvētais kultūras centrs tolaik tika atdots privatizācijai. Šodien tur ir iekārtoti veikaliņi un darbojas sēru pakalpojumu bizness. Publiskā bibliotēka iespiesta  nelielās telpās pilsētas pārvaldes ēkā. Bet kultūras darba organizatorei nav pat sava rakstāmgalda. Bet kā izteicās pati Brone Gadeikiene, projekti dzimst viņas galvā un datorā tos pierakstīt var arī savās mājās. Tā arī viss notiek, jo pilsētas viesiem un tūristiem nav jāzina nozares virtuves puse," teic G. Venens.
 
Bibliotekārus Voclava Intasa akmens dārzā sagaidījis folkloras ansamblis "Kaštonas". "Sagaidīšanu emocionālu darīja šī folkloras kopas draudzīgā uzstāšanās, aicinot viesus dziedāt "Kur tu teci gailīti mans?" latviešu valodā," piebilst kultūras vadītājs.

Priekulnieki apmeklējuši interesantas vietas un guvuši pozitīvu pieredzi. "Redzējām, ka līdzās drūmām, ir arī gaišas līnijas. Piemēram, Šaukļos kultūras nevalstiskā organizācija piesaistījusi Eiropas līdzekļus un apremontējusi bērnudārza ēku. Tur notiek vietējai kopienai vajadzīgi pasākumi. Bet netālu no Salantu reģionālā dabas parka ir izveidota Tundras taka. Iedzīvotāji iekārtojuši dabas stūrīti ar estrādi un ugunskura vietu. Jauka tradīcija ir arī nobaudīt vietējos sierus, dalīties ar receptēm un pabūt kopā.  Par visu to domā arī kultūras darbinieks – bibliotekārs vai pasākumu organizators. Arī mežsargs, kas kopā ar dzīvesbiedri aizrautīgi dzied folkloras kopā. Un visiem kopā arī izdodas atrast to īpašo knifiņu un vilkmi, – lai labām iecerēm vienmēr būtu arī turpinājums," pieredzes braucienu izvērtē G. Venens.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Neapmierinātā

Kādreiz Virgas bibliotekāre ar piedalās kādos pasākumos?
Viņu atlaist, jo viņa nepilda nekādus darba pienākumus!!! No viņas nav nekādas jēgas!

pirms 7 gadiem, 2014.04.26 17:23

Priekulē