Priekulē svinēs Ikara svētkus 8

Sestdien, 11. augustā, Priekulē atzīmēs Ikara svētkus. Jau devīto gadu novada iedzīvotāji augusta otrās nedēļas nogali rezervē, lai rastu kopības sajūtu, pastāsta Priekules novada kultūras darba organizators Gundars Venens. Dienas garumā aktivitātes risināsies ap Zviedru vārtiem, vidusskolas aleju un citām vēsturiskām vietām.

Lai radītu īpašu svētku sajūtu, jau pulksten 7 pilsētu modinās putēju orķestris. Pulksten 9 veloklubs aicina ikvienu, kam muskuļu spēks palīdz mīt pedāļus, doties aktīvā izziņas maršrutā “Priekulē akmeņi runā...” Savukārt tiem, kam patīk vērot interesantus objektus bez piepūles, pulksten 13 būs iespēja doties ekskursijā ar autobusu “Apkārt Priekules muižiņai”.  

Par tradīciju kļuvis gājiens, kas šoreiz sāksies pulksten 11. Ielūgti uzņēmumi, iestādes un novada pagastu ļaudis, kā arī pilsētnieku viesi un dažādas interešu apvienības. Gājiens noslēgsies stadionā ap pulksten 11.40 ar svētku koncertu. Tam un visai šī gada svētku programmai dots moto “Prieks mājo Priekulē!”. Koncertēs pašmāju mākslinieciskās pašdarbības, kā arī viesu kolektīvi.

Ciemosies arī Uldis Marhilēvičs. Paredzēts, ka komponista dziesmu “Mēs lidosim” no mūzikla “Priekules Ikars”, kas priekulnieku apziņā jau iegūlusi gandrīz kā himna, koncerta izskaņā dziedās visi klātesošie.

Pēc koncerta pulksten 12.40 sporta halles foajē atklās izstādi “Mākslas parāde” ar Priekules novada un Skodas mākslinieku darbiem. Turpat pie sporta halles darbosies radošās darbnīcas.

Pulksten 13 un 15 bērniem divas izrādes atvedīs Liepājas ceļojošais leļļu teātris “Maska”. Bet pieaugušie varēs noskatīties Kuldīgas Tautas teātra politiskās satīras izrādi. Pulksten 14 koncertēs kaimiņi skodenieki.

Pulksten 18 sāksies koncertu virkne, kurā uzstāsies Dzintars Čīča un Kaspars Antess, Guntis Veits un “Credo”, ““O!kartes” akadēmijas” solisti Toms Bokums, Kristaps Pujāts un Jānis Buķelis. Izrādes un koncerti kā jau svētkos – par brīvu.

Tikai svētku noslēguma ballei jārezervē 2 lati, lai dejotu Andra Daņiļenko, Valda Zilvera un Vaiņodes grupas “Diena bez pārtraukuma” pavadībā.

Izklaides jomā padomāts arī par braucieniem pajūgā, atraktīvām peldēm ar ūdensbumbām Priekules dīķī, garšu un smaržu ielu, sporta aktkivitātēm, kā arī mākslas darbu izsoli un alus ātrdzeršanas sacensībām. Ikvienam, kas vēlas redzēt Priekules panorāmu, būs iespēja lidot ar lidmašīnu un Priekules lidlauka. Šīs izklaides gan būs par maksu.

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

šī gada Ikara svētki bija ļoti labi noorganizēti! Paldies! Pārdomāta progarmma visas dienas garumā.

pirms 9 gadiem, 2012.08.12 23:37

ka tik dzeršana citam jau vairāk neko nevajadzēja

pirms 9 gadiem, 2012.08.12 11:32

ikars

Nabadzīgākie svētki Priekules vēsturē, visās jomās. Vienīgi alusātrdzeršana, kā nemainīgi stulba jaunā tradīcija. :(

pirms 9 gadiem, 2012.08.11 23:00

to bez ikara

Noslauki puņķus un dodies izbaudīt svētkus.

pirms 9 gadiem, 2012.08.11 14:48

Atbilde to

Vai āzis un muļķis nav tas pats, kas citus par tādiem nosauc, jo viņš jau labi zin, kā tie izskatās.

pirms 9 gadiem, 2012.08.11 08:31

to bez ikara

Muļķi, dodies pie G. Venena un pajautā to viņam personīgi, nevis šeit kaut ko vaimanā nabaga dvēsele, āzi, tu kārtējais.

pirms 9 gadiem, 2012.08.11 05:55

Bez Ikara

Ikara svētki bez paša Ikara un tā vēsturiskās teikas un leģendas akcenta. Priekules muižas kalējs īstenojis lidojumu ar paša darinātajiem spārniem. Vai Priekules novada kultūras darba organizators G.Venens to zin, un no kurienes šis vēsturiskais lidojums noticis? Šis vēsturiskais fakts nav vispār pieminēts visā svētku programmā.

pirms 9 gadiem, 2012.08.10 15:53

Priekulē